Magyar - és angoltanár?

Figyelt kérdés

Ezt a két tárgyat nagyon szeretem, tanítani szeretnék középiskolásokat a jövőben.

Érdemes menni faktra? Melyik egyetemre ajánlott menni?

Bevallom, még nem néztem pontosan utána a dolgoknak, így minden segítséget, információt szívesen fogadok!

Gy-M-S megye/16/L

Köszönöm előre is.:)



2015. okt. 21. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:

szia, én az ELTE-n tanulok angol matekos tanárnak, és tudom ajánlani :)) fakt nyilván előnyös, illetve lehet h arra a szakpárra is kötelező az angol emelt érettségi (nekem is az volt). Az angolos tárgyakat angolul tanítják, ezért arra nagyon feküdj rá, ha ide szeretnél jönni :) a távolság nem gond, onnan valószínűleg kapnál koli helyet.


20/F

2015. okt. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ELTE magyar-töris vagyok. Csak erről az egyetemről tudok nyilatkozni, de ez nagyon szuper! :)

Mivel mind a két szak a BTK-n van, ezért te csak az Astorián lévő épületben lennél, viszont a felvi.hu-n a jelentkezésnél az ELTE TKK-n belül kell megjelölnöd a szakot.

A felvételihez hozzátartozik egy alkalmassági vizsga, ami egy beszélgetés arról, hogy miért szeretnél tanár lenni és szituációkra kell megoldást mondanod, ahol nincs rossz válasz! :)

Ezen kívül lesz még pedagógia és pszichológia órád.

Ez a Kazinczy utcán van az ELTE-PPK-n.

Első félévben ebből csak egy van egy héten.

ezen az oldalon megtalálod azt, hogy melyik félévben milyen nevezetű óráid lehetnek angolból és magyarból:

[link]


A PPK-s óra neve 1. félévben: A személyiségfejlődés és szocializáció pszichológiája.

Sok sikert, eredményes felvételit!

20/L

2015. okt. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nektek is sok szerencsét!

2015. okt. 22. 14:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is az ELTE-re járok, angol-törire. A törit szeretem, de szerintem az angol elég gáz, nagyon sok felesleges dolgot tanítanak és nehéz is. Ha ide jönnél, akkor a személyiségfejlődéses órához jegyezd meg Berentés Éva nevét, és ha tudod hozzá vedd fel, mert nála inspirálóbb tanárral illetve emberrel életemben nem találkoztam. :)
2015. okt. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! :)
2015. okt. 26. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!