Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emberi erőforrások felsőoktatá...

Emberi erőforrások felsőoktatási szakképzésben?

Figyelt kérdés

Első éves egyetemista vagyok emberi erőforrások szakon levelezőn, viszont a matek, mikroökonómia nehéz, gimiben végig 2es voltam matekból, mindig utáltam, tanulni se szívesen tanulok

Erdemes lenne ugyanezen szakon felsőoktatási szakképzésre átmennem? Ott nem olvastam, hogy lenne matek és mikroökonómia, ráadásul rövidebb is



2015. okt. 27. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

És őszintén, szerinted mit fogsz tudni kezdeni a felsőoktatási szakképzéssel? Azért rövidebb, és azért hiányoznak belőle tárgyak, mert csak egy töredéke az egyetemi képzésnek, nem kapsz érte diplomát sem. Így elhelyezkedni se nagyon fogsz tudni vele.

Amúgy meg nem igazán értem, minek mentél el ilyen szakra, ha nem megy a matek, a gazdaság, ráadásul mit keresel egyáltalán egyetemen, ha nem is akarsz tanulni...

2015. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért mentem erre a képzésre, mert van benne pszichológia, ami érdekel, 3 éves, nem volt nehéz bejutni és jól megfizetik őket. De bevallom, annyira nagyon semmi sem érdekel, de tudom, hogy valamit kell csinálnom, ha jól akarom érezni később magam. A mai világban muszáj továbbtanulni, mert különben mehetsz csicskamunkásnak. A szakmák pedig még ennyire se érdekelnek. Okj, fsz még igen, de arról lebeszélsz pl te is. Pszichó, kicsit a közgazdaság, kicsit az informatika érdekel, amik megvannak ezen a szakon, ezen kívül sajnos más, amin gondolkoztam, pl.társadalomtudományi,andragógia szak,oda meg nem érdemes menni
2015. okt. 27. 13:54
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! pszichológia minden szakon van 1 félévben legalább egyszer, amolyan alap tárgy. Úgyhogy nem éppen logikusan választottad az emberi erőforrást azért, mert tanulsz egy fél évig pszichót. Én most csinálom levelezőn az emberi erőforrást de felsőoktatási szakképzésben. Az első fél évem egyelőre, úgyhogy sok tapasztalatot nem tudok mondani, mert a számvitel és a gazdasági része most fog csak következni. Tény, hogy szerintem sokkal könnyebb mint az egyetemi képzés, és bizony sok tárgy nem lesz nekünk amin az alapszakon az emberek 70%-a csúszik, vagy csak éppenhogy teljesíti. Viszont mindenhol kell tanulni, FNA képzésen is, mert annyival viszont nem könnyebb, és a tárgyaink 90%-a az alapképzéses levelezősökkel van, és a vizsgakövetelmény is ugyanaz. Én úgy kezdtem el ezt a szakot, hogy már főállásban dolgozom, van egy másik szakmám, és szerettem volna más területen is bővíteni a tudásomat, valamint jó ha több lábon áll az ember, mert sosem lehet tudni. Viszonylag több területen is el lehet helyezkedni vele, a sima irodai asszisztenstől kezdve a munkaügyig.Például egy kisebb cégnél bőven elég ez az OKJ-s oklevél és már felvesznek munkaügyes pozícióba, mert a diplomásnak 2x annyit kellene fizetni, viszont munka pedig annyi van, hogy nem kell hozzá a diplomás. Tény, hogy kevesebb fizetést fogsz kapni mintha diplomád lenne, de ugyanúgy mindennek megvan az előnye és a hátránya is. Ha nem érdekel ez a terület, akkor inkább ne ezt a vonalat erőltesd, hanem keress olyan szakot ahol nincs kőkemény matek stb.
2016. jan. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!