Mit tanuljak (hosszú)?

Figyelt kérdés

26 éves fejemmel eljutottam arra a szintre, hogy rá jöttem engem az olyan dolgok érdekelnek és adnak sikerélményt ahol egyértelmű az eredmény. Mondok egy példát és megértitek.


Például egy grafikus hiába profi, van szakmája ha csinál egy web oldalt soha nem lehet biztos abban, hogy amit csinált az tényleg bejött-e az ügyfélnek.

Ott van a masszázs is. Ilyen a masszázs is. Lehet, hogy kellemesen csinálom de lehet nem. Az eladó is ilyen. Nem attól leszek jó eladó, hoyg 5*-re tettem le a gyorsított okj-s tanfolyamot, hanem hogy kedves vagyok, szeretek az embereknek segíteni, gyorsan számolok fejbe stb.


Ellenben egy autószerelő, egy számítógép szerelő, egy orvos önmagától megtudja állapítani, hogy a nem működő autóból/pcből/szívből jól működőt csinált.

Nekem ez fontos. Nyilván a grafikus is tudja, hogy megfelelt az esztétikai elvárásoknak, jól alkalmazta a színeket és érzi, hogy beletett apait anyait szóval érez sikerélményt akkor is, hogy ha az nem jött be az ügyfélnek de nekem szükségem van arra a tárgyiasságra, hogy "igen ez nem működött, most már működik, hogy hozzányúltam".


Szakember szeretnék lenni: ács, asztalos, számítógép szerelő, autószerelő stb..

Kézzelfogható szakmát szeretnék tanulni. Erre jöttem rá a 26 év alatt :)


Ha mondanátok olyan helyet ahol mégis a képességeimnek megfelelően tudnak szakmákat ajánlani annak is nagyon örülök, illetve annak is ha KONKRÉTAN felsorolnátok iskolákat ahol ingyenesen (vagy olcsón) el lehet végezni ilyen képzéseket.


Olyan szakmát akarok tanulni amit az utcáról spontán beállt ember nem tud elvégezni. (pincér, mixer, eladó, ügyintéző stb. feladatokat BÁRKI el tudja látni minimális rávezetéssel de az tuti, hogy nem kell 1-2 éves tanfolyam hozzá).



2015. nov. 13. 01:27
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!