Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket vállasszam? Tanító...

Melyiket vállasszam? Tanító (BA), földrajz (BA), kommunikáció és médiatudomány (FSZ)?

Figyelt kérdés
A matekhoz nem értek, és amúgy sem vonz az informatikai és mérnöki pálya. Nyelveket sem szeretnék tanulni, szerintem lehet egyetem nélkül is. Ezekre a szakokra felvennének, és érdekel is, de nem tudom eldönteni a sorrendet. Segítenétek?
2015. dec. 2. 11:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Bölcsen látod, hogy nyelveket anélkül is tanulhatnál, hogy egy adott nyelvi szakra járnál.

Tanítóhoz szólnék hozzá bővebben - úgy gondolom, ide akkor érdemes menni, ha valóban szívesen foglalkoznál azzal, hogy gyerekeket taníts. Hosszútávon nagyon kimerítő munka lehet, hogy ha az ember nem teljes szívből csinálja (akkor is, ha szereti, de legalább olyankor tudja, hogy szívesen teszi).

Föci, kommunikáció - mit kezdenél ezekkel utána?


Nem tudok egyértelmű választ adni a kérdésedre, mert ezt magadnak kell megválaszolnod, tedd fel magadnak azokat a kérdéseket, hogy mit szeretnél csinálni a jövőben, mivel szeretnél foglalkozni és ahhoz leginkább melyik megoldás passzol az itt felsoroltak közül.

Tanács: én nem foglalkoztam a következőkkel, amikor felvételiztem, és utólag bánom: nyílt napok, educatio kiállítás, az általam nézegetett szakokra járó emberekkel kapcsolatfelvétel és mintatanterv megtekintése.

A nyílt napon kapsz egy képet a suliról, persze ott a legjobbként tüntetik fel sokszor a dékán meg ezek, szóval azért fontos máshol is érdeklődni :) Én pl. most mesterszakra jelentkezem, és megnéztem Facen az adott mesterszakra járó embereket FB csoportokban,rájuk írogattam, hogy mondjanak infókat :) Ja és a mintatanterv: jó, lehet hogy egyes óracímek nem teljesen egyértelműen jelzik, hogy adott óra miről is szól, de azért érdemes képben lenni, hogy mit is fogsz tanulni. Vannak emberek, akik ennek nem néznek utána, pedig ez is hasznos támpont lehet a döntésben.

2015. dec. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!