Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az a gazdasági informatika...

Mi az a gazdasági informatika és a programterverő?

Figyelt kérdés

- Hol lehet velük elhelyezkedni?

- Mennyire nehéz megtanulni?

- Mit csinál az, aki ebben dolgozik? (mi a feladata,aki ebben dolgozik)

- Mennyit lehet velük keresni?


Azok véleményére vagyok kíváncsi, akik ezt tanulják és/vagy ebben dolgoznak!


Előre is köszönöm!



2015. dec. 20. 23:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Debrecenben gondolkodtam a továbbtanulásban.
2015. dec. 20. 23:24
 2/6 anonim ***** válasza:

Rám mindkettő igaz, tanulom is és dolgozom is benne. (Proginfó)


Elhelyezkedni: Általában programozóként, ez viszont egy olyan szakma, ami nagyon sok felé bomlik szét, weboldalak készítése, játékok, vállalati programok, különböző szakterületeknek programok (a gazdasági informatikus például előnnyel indul egy olyan cégnél, akik a tőzsdét elemzik). Persze ha úgy érzed tetszik a tudományosabb munka, maradhatsz mester majd doktori képzésre, ekkor több elméletet tanulsz és a munkád valószínűleg(doktorival) kutatás lesz.

Ma talán programozóként a legkönnyebb elhelyezkedni, de nagyon fontos, hogy beletegyél egy kis pluszt az egyetemen tanultakba, és képezd magad.


Mennyire nehéz: Az egyetem nehéz. El kell döntened, hogy érdekel-e és akarod-e annyira, hogy legyőzd a nehézségeket. Emellett rengeteg új emberrel ismerkedhetsz meg, önállóvá válhatsz, bulizhatsz is, nem fogod elpazarolni azokat az éveket.


Kereset: Én szegeden vagyok, itt a kezdőfizetés 170-200.000 forint körül mozog, utána elég erősen emelkedik, egy senior fejlesztő pesten kereshet 500.000 forint felett mindenképp.

2015. dec. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Làtom Debrecenben gondolkozol. Ehhez szeretnèk ìrni egy kis informàciòt. Proginfò nagy rèsze matek, főleg az első èv. Az egyik progos tanàr azt szeretnè elèrni hogy csak olyanok menjenek erre a szakra akik MÀR tudnak programozni és ő a követelmènyeit is ehhez szabja. Tudom teljesen illogikus, mert azèrt mentek egy szakra mert tanulni szeretnètek, sajnos sok tanàr nem ìgy àll hozzà. Ha pedig nem vagy annyira reálos akkor a gazdinfò biztosan könnyebb neked. Ajànlanèk egy emelt matek ès infò èrettsègit. Hogy valamelyest megkönnyítsd magadnak az egyetemet.
2015. dec. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Debrecenről fogalmam sincs, hogy mi van én máshol végzek most gazdinfón, de már dolgozok mellette jó ideje és a szaktársaim is. Eléggé vegyes munkakörökben helyezkednek el vele az emberek: programozótól kezdve könyvelőn át HR-esig minden van. Az a helyzet, hogy a való életben nem igazán fogják a diplomádat nézegetni.


Amúgy én utólag (ha már ebből a kettőből lehet választani) inkább proginfóra mentem volna, bár úgy hallom, hogy az sokkal szivatósabb, persze ez is egyetemtől függő.

2015. dec. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Már csak azt nem tudom, hogy levelezőre, vagy nappali tagozatra menjek.


Ezzel kapcsolatban valami jó tanács?

2015. dec. 31. 15:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged nappalira menni, akkor arra. A munkáltatók jobban megbecsülik a nappalis diplomát.
2015. dec. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!