Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sürgős! Továbbtanuláshoz...

Sürgős! Továbbtanuláshoz segítség, ha már van egy diplomám, ami más, mint amilyen irányba szeretnék tanulni? Lent

Figyelt kérdés

Nem igazodok ki, mik a lehetőségeim- Napok óta a felvi.hu-t nézem, de csak egyre inkább belebonyolódtam.

Közgazdászként végeztem (pénzügy-számvitel), és egy időben tanítottam ( inkább korrepetáltam) diákokat, főként angol nyelvből. Imádtam, és a gyerekek is szerették, ahogy tanítottam. Nagy vágyam lenne, ha hivatalosan is csinálhatnám ezt! Angolból felsőfokúm, németből középfokúm van. Ha még emellé tolmácskodhatnék, fordíthatnék is, az lenne az igazi. Célom lenne a németet is felvinni olyan szintig.

Néztem a képzéseket, Szombathelyen tudnám elvégezni. De nem tudom mire, hogyan kellene jelentkeznem? Nyilván a közgazdász diplomám itt nem vehető figyelembe. Akármennyit néztem az oldalt fogalmam sincsen, hogy kell e alapképzésre mennem, vagy egyből mehetnék angol mesterszakra, tudok e még nappailra, és állami támogatottra jelentkezni, vagy sem? ( 4és fél évet használtam fel eddig, államin, az első diplomámhoz.

Megköszönném, ha egy hozzáértő leírná, mit kell tennem, vagy legalább megmondaná, hogy hol keressem..

Írtam a sulinak emailt, már egy hónapja még mindig nem válaszoltak, és próbáltam őket felhívni,vagy nem veszik fel, vagy csak kapcsolom az illetékest aki persze nem volt illetékes. :/

27/N


2016. jan. 12. 19:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hogy miért angoltanár szeretnél lenni. Tisztában vagy vele, hogy ez 6 év? Amiből négy és felet saját magadnak kell finanszíroznod, mert már csak három államilag támogatott féléved maradt?

Arra nem gondoltál, hogy közgazdásztanár legyél? Mivel megvan a pénzügy-számviteli diplomád, ehhez elegendő lenne egy mesterképzést elvégezned, ami csak két év.


[link]

2016. jan. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, olvasd vissza a válaszaimat, mert ezekről korábban írtam (pl. 2 válasz).

A közgazdásztanári pedig nem rossz ötlet, csak hát a kérdezőt nem ez érdekli sajnos.

2016. jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Gondoltam a közgáztanárra is, de az valóban annyira nem motivál annyira.

viszont igen, belegondoltam abba, hogy ez mennyi idő ( ez annyira nem rettent el) és mennyi pénz ( ez már annál inkább).

ami még érdekel, az a statisztika, még a survey statisztika lehet érdekes.

Igen, ezt még át kell gondolnom, az anyagiak miatt ( 400 ezer egy fél év.)

Még átgondolom. Köszönöm szépen a válaszokat.

Még egy kérdés:

tehát még 3 félévem maradt, viszont amesterképzések általában 4 félévesek. Tehát mindenképpen az utolsó félévet fizetősön kellene elvégeznem, ha jól értem? Vagy a mesterképzést meg az alapképzést külön számítják?

2016. jan. 13. 19:20
 14/15 A kérdező kommentje:
De ez a közgéztanári tényleg nem rossz ötlet, még így sem. Legalább lenne egy pedagógus/ tanári végzettségem.
2016. jan. 13. 19:21
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Így van, egy félévet kellene csak fizetned, de azt mindenképp. A 12 támogatott félév együttesen vonatkozik alap- és mesterképzésre.
2016. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!