Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan zajlik egy középszintű...

Hogyan zajlik egy középszintű szóbeli biológia érettségi?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek és biológiát választottam. Viszont a szaktanár még nem adott tételeket pedig mindjárt itt van. Fel akarok rendesen készülni rá. Na a lényeg, hogy olvastam hogy egy A és egy B tételt kell húzni. Hogyan zajlik ez az egész? Melyik betű mit takar? Segédeszközt lehet használni?

2016. jan. 17. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:

A kísérlet /állat, növény határozás

B egy kifejtős tétel

2016. jan. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az A tételt ki lehet váltani egy kis előadással. Ezt mindenképp ajánlom hogy csináld meg előre. És akkor már csak a B tételeket kell megtanulnod. Az előadás annyiból áll hogy választasz egy mondjuk hozzád közel álló témakört, és PPT-t csinálsz róla és ezt előadod majd az érettségin. Én tavaly előtt csináltam és azt asztmát választottam, mivel nővérem asztmás. Bele írod hogy mitől alakul ki, milyen fajtái vannak, kezelése, képeket diagramokat csatolsz stb. Papír formában is le kell adni majd érettségi előtt. De ezt beszéld meg mindenképp a szaktanároddal, és elmondja majd a követelményeket erről. B tételeket pedig kérjétek a tanártól,közép szinten tételsort köteles adni.
2016. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóló kiegészítése:

Ezt hívják projektmunkának - és nem egészen ennyi. (Részleteket olvashatsz a biológia érettségi vizsgakövetelményeiben - a szóbeli vizsga leírásánál.) Ezt előre be kell jelenteni, egyeztetni a szaktanárral, stb.

Magyarul, ha érdekel, járj utána, mert könnyen elküldhetnek, ha érettségi előtt egy héttel odaállsz egy ppt-vel meg néhány gépelt oldallal, hogy Te ezt szeretnéd A tétel helyett!

Sok sikert az érettségidhez!

2016. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De a projektmunkára van határidő?

Meddig kell leadni?

2016. ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :)

nekünk a tanár nem szólt,hogy lehet projektmunkát csinálni

és sajnos későn olvastam a hozzászólásokat is :(

de nem baj :)

tanulok rá a tanárunk segít felkészülni az A tételekre gyakoroljuk a kísérleteket is

de tényleg jobb lett volna a projektmunka

én is asztmás vagyok szóval még közel is áll hozzám

2016. ápr. 1. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!