Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME Mérnökinformatikus szakra...

BME Mérnökinformatikus szakra szeretnék menni, de nem tanultam még programozni. Érdemes így?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek. Emelt matekot és fizikát tanulok középiskolában. Mennyire fontos ezen a szakon az informatikai előképzettség?

Én nem tanultam 10. óta informatikát és amit addig tanultunk, az is kb. 0. Most viszont választanom kel és a szívem ide húz, csak amiatt aggódok, hogy gond lesz abból, hogy nem tudok programozni, és más ismereteim sincsenek.



2016. jan. 23. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:

A programozáshoz nem fontos. Sokan teljesítik , akik életükben nem programoztak. Annyit megtehetsz hogy veszel egy Programozzunk C nyelven könyvet, azt a nyáron elkezded olvasni, azt gép előtt csinálod is amit olvasol. Vedd végig a könyvet a nyáron. Ez elég a felkészüléshez.

De matekból pengének kell legyél, meg egy kis affinitás kell a fizikához is. BME-n 14 hét intenzív tanulás reggeltől estig, az első perctől, akkor sikerülni fog különben nem. Sok önálló gyakorlással, minden tárgyból. És tényleg csak tanulás. Aztán a vizsgaidőszakban ezt lehet még fokozni.

2016. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A programozást meg lehet ott tanulni, nem hátrány, ha vki nem tud. De a matek az minden mennyiségben..., inkább az a buktató
2016. jan. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sidel ***** válasza:
50%

Ne aggódj emiatt. Én is 0 programozási tudással kezdtem. Az elején kicsit többet fogsz szöszölni vele, mint a többiek, de azért bele lehet jönni és az alapoktól kezditek teljesen, szóval csak rajtad áll. Nem állítom, hogy én nem szórakoztam órákat egy-egy igazából visszanézve nagyon egyszerű feladattal, de azért át lehet magad rajta küzdeni.

Az emelt matek, fizika az jó lesz. :) Én fizikából nem faktoltam, nem érettségiztem és utolsó évben nem is tanultam, ezért egy kicsit nehezen ment egyetem alatt. Szerintem a biztos matematikai alapok fontosabbak, mint hogy tudj programozni. Neten van sok oktató videó/szöveg/felület... ha gondolod nyáron el kezdheted azért tanulni az alapokat. Az első programozási nyelv, amit tanultok, a C lesz.

2016. jan. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom mondani, mint az előttem szólók. A programozás nem vészes, valóban jó, ha nyáron elkezded a C-t, de inkább a matekkal foglalkozz. Én egy évet voltam a BME-n, de nem bírtam és átmentem az OE-re. Nem bántam meg, itt picivel lazább a matek és többet foglalkozunk a programozással.
2016. jan. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!