Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOS, Segítség! Kettes matek...

Surgos_Egyetem kérdése:

SOS, Segítség! Kettes matek érettségi, Gazdasági szakirány, többi lent?!

Figyelt kérdés

Story:


2015-ben leérettségiztem, majd dolgozni álltam, és most megjött a kedvem a felsőfokú tanulmányaimhoz.


Gazdálkodás Menedzsment, Kereskedelem Marketing, Turizmus Vendéglátás, Pénzügy-Számvitel -> Ezekre a karokra megvan a 336 pontom (felvi szerint), de mivel a Matekom gyalázatosan sz.r lett félek bevállalni őket. (Igazából szartam az egészre gimnáziumban is, és érettségire készüléskor is)


Holott, fórumokon, ISMERŐSÖKTŐL(!) és itt azt olvasgatom, hogy kettes-hármas matekkal nekivágtak az ilyen fajta szakirányoknak, és megy nekik.(Persze nem simán, sok energia belefektetésével, jegyeik sem a legjobbak)


Első kérdésem: Lehetőleg TAPASZTALAT alapján egy gimnáziumban gyenge matekos (önmaga, vagy egy ismerős) hogy bírta az ilyesmi szakirányt? Meg lehet csinálni, vagy csak pénzkidobás?


Második kérdésem: Felsőoktatási Szakképzés. Erről is hallottam dolgokat, megéérné-e esetleg ezt választani alapképzés előtt, hogy felkészítsen? Erről valami tapasztalat ezekből a szakirányokból?


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ, hiszen sűrgős, és a jövőmet döntené el!


Ha lehet törekedjetek minnél bővebben! :)


UI: Nem vetem meg (mostmár.. :) ) a szorgos munkát, és a külön tanárt sem. Tudom, hogy nagyon sokat számít.



2016. jan. 27. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt több ilyen osztálytársam, kereskedelem-marketingre mentek főleg, illetve egy FSZ-re a BGF-re, egy leányzó, aki a kettes infó érettségiért csalt, plusz matekon is szóbelivel ment át, gazdaság informatikára ment. Nem tudom, hogy hogyan megy nekik, de 2013 óta nem hagyták ott a kettes érettségi ellenére sem, úgyhogy szerintem valahogyan csak végzik.

Szerintem ha keményen dolgozol meglehet :)

2016. jan. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Bíztató! :)
2016. jan. 27. 21:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, és az FSZ-esnek úgy lett kettes, hogy súgott neki egy az egyik srác matekon (egy teremben írtuk).

Úgyhogy nem tartom reménytelennek, főleg, hogy ha keményen elhatározod. Szeptemberig még be is hozhatod a matekot tanárral, meg az agyad is rááll a tanulásra.

Sok sikert :)

2016. jan. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Közben beszélgetek több emberrel is, és egyre jobban FSZ-re görbülök, mint alapképzésre
2016. jan. 27. 21:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogy lehet infóból kettesre érettségizni??
2016. jan. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
És matekból? :O
2016. jan. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, de a javító tanár ott szitkozódott, amikor bementem, mert előtte belenyúlt a kijavított érettségibe :D Kicsit sem pánikolt, amikor gazdinfóra vették fel :D
2016. jan. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!