Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik az alapkövetelmények hogy...

Mik az alapkövetelmények hogy felvegyenek mérnök informatikus karra?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például nyelvvizsgára aztán ,hogy miből kell emelt érettségit tennem stb.

Még van pár évem egyetemig csak szeretnék tájékozódni mire is készüljek és miből kell még javítanom a képességeim.



2014. szept. 1. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Önállóság, hogy ezt google-ba be tudd írni.

felvi.hu

2014. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem: informatika, programozás alapok, fizika, matematika.
2014. szept. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de én tapasztalatokat szeretnék istenem :D
2014. szept. 1. 22:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Angolt tanulj mindenképpen - ha mellette más (német) is megy, az volna a legjobb.


Tanulni? Matekot emelt szinten tudd, fizikát erős középszinten, emellett nem árt ha tudsz programozni. Faktot inkább az első kettőt érdemes felvenni.


A legkevesebb stresszt, legkönnyebb érettségi-időszakot úgy lehet összehozni, ha matekból középszinten, informatikából emelt szinten érettségizel (nyelvviszgát meg 11.-ben lerakod). Szerintem sorendben a többi párosítás: matek emelt infó közép, matek fizika egyik emelt.


Amúgy mérnökinformatikus kar nem létezik, szak viszont igen. A ponthatárok is különbözők, 370 körülihez emelt nem árt, de nem követelmény. Néhány vidéki egyetem 300 körüli pontjaihoz emelt és nyelvvizsga sem szükséges.

2014. szept. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsó válaszolónak :)
2014. szept. 3. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!