Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciát, vagy Németet tanuljak?

Franciát, vagy Németet tanuljak?

Figyelt kérdés

Szóval a sulinkban van az a lehetőség, hogy válasszunk 9-ediktől németet agy franciát tanuljunk.( Hatosztályos gimiről beszélünk.)

Nem is biztos, hogy ebben a suliban fogok maradni, de ha igen akkor szeretném a segítségeteket kérni, hogy melyket válasszam.


Ezek alapján kb:

-Kiejtés, hogy milyen nehéz megtanulni

Hasznossága, hogy melykkel vinném többre

....stb.


Lényegében érveket és ellenérveket szeretném ha írnátok, mert szívem szerint mind2-t tanulnám.


Ui: ( Jelenleg angolt tanulok több 3 éve



2015. dec. 6. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én mindenképpen a franciát választanám ,mert azkiejtésben , nyelvtanban a nehezebb nyelvek közé tartozik és ,ha valaki tud franciául ,akkor az mindig nagyon "szép" dolog,,,ezen kívül ,ha késöbbiekben a németre van szükséged,akkor azt még behozod (az sem könnyü,de könnyebb ,mint egy francia) ,de a franciát behozni nehezebb lenne

ennyi:)

2015. dec. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Mivel angolt tanultál eddig, ezért azt mondanám, hogy tanulj németet, hiszen a kettő nyelv kicsit hasonlít. Viszont én ha választhatnék újra, biztosan a franciát választanám, egyrészt, mert nekem nagyon nem jön be a német nyelv, másrészt meg ahogy az előző válaszoló is írta, ha valaki tud franciául az olyan "szép".

Majd írd meg melyiket választottad! :)

2015. dec. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a német melett teszem le a voksomat !


A kiejtés pofon egyszerű , majdnem mindent úgy kell olvasni ahogy le van írva míg a franciánál úgy tudom hogy nem így van.


Közép-európai szinten biztosan a némettel érnél többet , Németországgal szoros gazdasági kapcsolataink vannak és egyik szomszédos országunk Ausztria szintén számos lehetőséget kínál míg Franciaország nincs közel , gazdasági kapcsolatunk kevésbé szoros vele így a munkalehetőségek is kevésbé érinthetnek ott téged .


A Német egy könnyű nyelv csak sokat kell magolni , a szavaknak nemük van ( DER DIE DAS ) és ezeket külön meg kell tanulni minden főnévhez ( de ha jól tudom franciánál is így van )


Összefoglalva német könyebb és Európában többre mész vele , Kulturálisan Gzdaságilag fejlett német nyelvű országok vannak a közelünkben stb stb ...


Persze ha jobban vonzódsz a francia kultúrához azt válaszd mert ha valamit szeretetből csinálsz az mindig kifizetődik és tapasztalatból tudom ha valamit tényleg szeretsz akkor nem fognak érdekelni a nehézségek :)

2015. dec. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a németet választanám. Nekem sosem volt vele bajom, a kiejtés pár hónap után egyáltalán nem lesz "csúnya", a nyelvtana rendkívül logikus, nagyon szerethető nyelv. A franciáról nem tudok sokat mondani, nagyon tetszik és életem során meg szeretném tanulni, most olaszt tanulok és azt kell mondanom, hogy az újlatin nyelvek teljesen más gondolkodást igényelnek, mint a germánok (angol, német). Szerintem egyszerűbb a német, kiejtés és nyelvtan szempontjából mindenképp.
2015. dec. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A németet választanám. A németben sok a kivétel, nagyon kötött a mondatszórend, ezért nehéz. Ennél a nyelvnél az elején találkozik az ember a nehézségekkel. Ha szorgalmasan tanulsz, túljutsz az elején, az összes nyelvtant megtanulod, felfedezed a logikát, utána már nem is olyan nehéz.

A hangzása valóban nincs olyan szép mint a franciának, a német "kemény" nyelv, ugyanis tele van torokhangokkal.

2015. dec. 7. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi :)


Ui: További válaszokat is szívesen fogadok. :)

2015. dec. 7. 13:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Német. Ne hülyéskedj, a szomszédban itt beszélnek németül! (Ausztria) Na meg Kárpát-medence szerte rengeteg nemet ajkú ember el.
2015. dec. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Franciát!!!!☺☺☺
2015. dec. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kicsit gondolkoztam, illetve hallgattam némt és francia szöveket is, és nekem jobban bejön a német. Vagyis a frania ggyönyörű szép nyelv, de én azt a csodás francia akentust soha nem tudnám megtanulni, szóval úgynézki, a né,németet választom majd. Most meg abban kérnék segítséget, hogy tudtok-e ilyen német könyvet kezdőknek. (Mert szeretnék már azért valamit beszélni németül, mert minél fiatalabb,)
2015. dec. 7. 16:26
 10/10 Dóri Baranyai válasza:
100%
Én 12 éves vagyok, nagyon szeretem a németet. A francia is szép nyelv, de... Én a német mellett szavazok. Sokan mondják, hogy nagyon nehéz, de aki tanul, az ért. Szerintem a német legyen. Legalábbis én azt választanám.
2015. dec. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!