Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesti Metropolitan Egyetem...

Budapesti Metropolitan Egyetem es Budapesti Gazdasagi Egyetem velemeny?

Figyelt kérdés
2016. febr. 16. 15:59
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy nem a BGE-re járok nagyokos, de a munkaerőpiaci viszonyokról tudom, amit kell, és mindenütt kiemelt előnyként kezelik a BGE-s diplomát, sok oldalon zárójelben ott szerepel a felsőfokú végzettség ellen. A Metropolitan eleve magánintézmény, ez nem jó jel kapásból, állami férőhelyei nincsenek, és csak szidják sokan, nem véletlenül. Ennyire vicces összehasonlítást még nem csinált senki, hogy metropolitant a BGE-hez hasonlítani. Álláshirdetéseknél még nem jött elő a neve.
2016. febr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
12%
*mellett
2016. febr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
93%
Én is dolgozom, ráadásul egy multinál, és látom, hogy hülység amit beszélsz. Sose írják bele az álláshirdetésekbe a BGE-t se professionon se sehol, esetleg a BME-t vagy a Corvinust néha.
2016. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
37%
Akkor a professiont böngészd már, nem igaz, hogy erree hivatkozol,konkrétan ott olvastam többnél is.
2016. febr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
37%

Itt van:

[link]

Ezt csak másodperceken belül találtam futtában.

2016. febr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként ez sehol se rossz pont, hogy magánintézmény az iskola. A Harvard is magánintézmény, Magyarországon a CEU is magánintézmény. A BGE mégis sehol sincs a CEU-hoz képest. Az meg az állam hibája, hogy nem finanszírozza ott a képzéseket, sok képzésen magasabb a ponthatár a fizetős szakokon a Metropolitanon mint a BGE-n.

Ne hidd már akkor nagy számnak azt a sulit..

Csak rá kell nézni a két egyetem honlapjára, hogy melyik innovatív és melyik van fejlődésben, és melyik él még a kétezres években és él csak a nevéből...

Vodafone SSC is teli van metropolitanos hallgatókkal, a Metropolitan állásbörzéjén is kint voltak.

Ez már a második konkrétumom, itt az ideje, hogy te is írj egyet. Linkelj egy olyan hirdetést, aminél odaírták. Maximum KKV-k írják oda, amikor könyvelőt keresnek, mert nagyon jó könyvelőket képeznek... hurrá.... Én is csak egy középvállalkozáshoz mentem először. De pl. most találtam a Loxon Solutions-t a professionon, BME-t írta oda meg a Corvinust, BGE sehol sincs.

2016. febr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem is Bp-i cég és életemben nem hallottam róla.
2016. febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
93%
Kutyafuttában persze, beírod a keresőbe, hogy BGF és ez az egyetlen egy hirdetés amit kiad :DDDDDDDDDD
2016. febr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
39%
Amikor korábban keresgéltem (még január környékén), akkor több volt. Amúgy mindenki a BME, BCE, BGE hármast említi, olvasd a kérdéseket itt gyakorin, vagy érdeklődhetsz akárhol. A BME-t amúgy gazdasági irányból nem is szokták, csak harmadlagosként számon tartani, mert a műszaki vonala az első. Nem tudom, hogy neked milyen kötődésed van a Metropolitanhoz, merthogy én a munkaerőpiaci igényekre hivatkozva hoztam fel a BGE-t, és arra, hogy van ismerősöm, aki már szinte milliós összeget keres ezzel a diplomával, míg te semmi ilyet nem hoztál fel. Igaz itt szakszerűen megfogalmazva próbálsz mindenre hivatkozni, csak konkrétumot nem mutatsz fel. A BKF, öhh sorry, Metropolitan milyen multú egyetem? Na nem érdekes, részemről itt ennyi. Kérdező, olvasgasd a többi kérdést itt gyakorikérdéseken ezzel kapcsolatban, és kérdezz másokat, akik az említett egyetem(ek)re járnak, és megkapod a választ (arra is, hogy melyik érdemli meg valóban az egyetem nevet).
2016. febr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
82%

Metropolitanról is kerültek már ki cégvezetők nagy vagyonnal, te nem említesz konkrétumot, de privátban szívesen meg is mutatom 1-2 ilyen srác facebookját, egyiket speciel ismerem is és FinTech startupja van.

A BGE 150 éves iskola, ne ezzel gyere már, amikor 40-50 éve nem is létezett amikor ezek az oligarchák végeztek. :D

Egyébként neked mi kötödésed van a BGE-hez? Írtad, hogy nem is ott végeztél, honnan tudnál róla bármi belsős infót? Nem értem ezt a hisztit akkor...

Nem írtam, hogy a Metropolitan hú de jó, legjobb suli Magyarországon, csak ha valaki elvégez egy menedzsmentet, kereskedelmet vagy turizmust, szerintem ugyan annyi esélye van boldogulni az életben mintha a bge-n végezte volna.... :D

2016. febr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!