Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME vagy ELTE TTK matematika?

BME vagy ELTE TTK matematika?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy akik erre a szakra járnak, mit hallottak a másik egyetemről :) Azt hallottam, hogy ELTE-n már kiforrottabb ez a szak, míg BME-n még most is átalakításokon megy keresztül. Viszont talán pont emiatt, az ELTE tanterve picit elavult. Ezek mennyire felelnek meg a valóságnak? Bármilyen, ehhez nem is kapcsolódó vélemény is érdekelne (oktatók, közösség stb.), köszi :)

2016. febr. 26. 17:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Algebrai geometria pl. annyira nincs, hogy még a 100 évvel ezelőtti jelentésében használják a szót. Ha következetesen minden kapcsolódó tárgyat felveszel, akkor se jutottál az alapozás végére, mire ledoktorálsz.
2016. febr. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valami valahol a legjobb, még nem lesz jó.
2016. febr. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes véleményt! Tisztában vagyok vele, hogy az ELTE nincs a világ legjobb egyetemei között, de magyar viszonylatban ezek szerint a legjobb. Köszönöm a végzett kommentelőnek hogy picit árnyalta a képet. Amúgy az alkalmazott/elemző szakirány érdekelne, mesterre (mivel egy gazdasági szak mellett végezném) nem szeretnék menni, vagy legalábbis nem rögtön. Hatalmas elvárásaim amúgy eddig sem voltak a szakkal kapcsolatban, nagyon szeretem a matekot (a bizonyításokat is élvezem), de amúgy pedig szeretnék biztosabb tudást operációkutatásban/hasonló alkalmazásokban, illetve érdekel a számítástudomány (szeretnék megtanulni picit komolyabban programozni mint amennyire most tudok, remélem az alapot megadják az önálló tanuláshoz). Ment mindenkinek a zöld, de továbbra is szívesen elhallgatlak titeket :)
2016. febr. 29. 18:35
 14/16 anonim ***** válasza:
A proginfon nem gondolkodsz? Operaciokuatas ilyen neven ugyan nem lenne, de minden masbol, amit felsoroltal, sokkal tobbet tanulnal. Az elten is csak ket felev operaciokutatasod lenne osszesen 8 kreditert, viszont tanulnal mellette egy csomo mindent, ami ehhez a progamozos iranyhoz egyaltalan nem kell.
2016. febr. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam rajta, de programozó mint olyan nem szeretnék lenni. A bizonyítgatás, meg a matekos szemléletmód jobban vonz :D Meg amúgy matek után könnyebb elsajátítani proginfós ismereteket mint fordítva, legalábbis ez az én naiv hozzáállásom :)
2016. febr. 29. 20:32
 16/16 anonim ***** válasza:

A BME-n nagyon kemény, volt, aki Szegeden simán megcsinálta utána, pedig korábban onnan fél év alatt kibukott.


Nem biztos, hogy ettől jobb a képzés. Szegeden, ELTE-n nagyon jónak mondják az oktatást, a BME-n pedig lekezelőek a tanárok (elvileg). Ez csak hátrány.


Akinek korábban versenyeredményei voltak, az mind ELTE-s lett. Ott a legjobb a közösség és a kari élet is.

2022. okt. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!