Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A fizika vagy a kémia emelt...

A fizika vagy a kémia emelt szintű érettségi a nehezebb?

Figyelt kérdés

2016. febr. 27. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Az a nehezebb, amelyikhez kevésbé értesz. Ha orvosi miatt kérdezed, akkor a kémiával jobban jársz. Fizika elenyészően kevés lesz az egyetemen, de ha nem tudod a kémiát, komoly gondjaid akadnak majd.
2016. febr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Én fizikából emelteztem, mert jobban ment, mint a kémia. Fel is vettek az orvosira. Persze itt is van kémia, de amúgy nincsen vele bajom, csak a felvételihez nekem előnyösebb volt azt megnyomnom, amit amúgy jobban szeretek.
2016. febr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek! :)

Mesélnél esetleg az egyetemista éveidről? Hogy "milyen belülről"?

2016. febr. 27. 21:44
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Én is 2-es válaszolóval értek egyet.

Azt válaszd, amiben jobb vagy, mert így nagyobb az esélyed a jobb pontszámra, és az első lépés az, hogy bekerülj:)

2016. febr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Detto, én is most jelentkezek orvosira, szóba sem jött a fizika, lesz orvosi fizika, de a kémia a konkrét bioszos tárgyakon kívül (szövettan, anatómia, etc) mindenhez kelleni fog.
2016. febr. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosit még esetleg meg lehet lépni fizika érettségivel, de ha valaki azon gondolkozik, hogy második-harmadik helyre beírja a gyógyszerészetet, ha az orvosi nem jön össze, akkor felejtse el a fizikát. Az kb. biztos halál gyógyszerészeten.
2016. febr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A felvételinél az a lényeg, hogy olyan tárgyat válasszunk, amiből nagyobb eséllyel írunk jobb emelt szintű érettségit, hisz ezen múlik a bejutás. Attól, hogy valaki a fizikát választja, az nem jelenti azt, hogy a kémia nem megy neki. Én fizikából emelteztem, mert ezt szeretem, ez érdekel jobban, de amikor próbaérettségit írtam kémiából, az sem sikerült rosszul. Most pedig az egyetemen nem okoznak gondot a kémiás tárgyak, sőt, a jobbak között vagyok.


Szóval az a lényeg, hogy elhanyagolni egyiket sem kell, mert az egyetemen lesz mindkettő, de azért annak sem esélytelen sem az orvosi, sem a gyógyszerész szak elvégzése, aki esetleg fizikával jelentkezik.

2016. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Persze nem esélytelen, de tapasztalatból beszélek. Akik fizikával jöttek gyógyszerészetre, legtöbben az orvosiról csúsztak le, és a kémiával nem is foglalkoztak nagyon az elmúlt években. Az alapokat itt már nem mondják el, és nagyon gyorsan haladunk, az első félévben az összes fizikával jött megbukott kémiából. Persze ettől függetlenül, ha valaki kémiát is tanult, biztos meg tudja csinálni, csakhogy általában aki a fizika (+ ugye a biosz) emeltre készül, a kémiára rá se néz.
2016. febr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy a kémia mindkét szakra hasznosabb.

De az utóbbi időben általában az emelt fizikán jobb átlagot érnek el a vizsgázók, mint kémián, állítólag kémián mostanában egy kicsit kezdenek "túllőni a célon":( Szóval +2-4 pontot jelenthet egy könnyebb fizika érettségi. Persze attól is függ, kinek melyik a könnyebb:)

2016. febr. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!