Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem a fogorvosira így?

Van esélyem a fogorvosira így?

Figyelt kérdés
Most vagyok 11.es és úgy néz ki hogy most évvégén lesz egy hármasom és két négyesem mindegyik beleszámít a továbbtanulásba:/ ha jövőre igyekszem mindenből ötös lenni és jó lesz a biosz kémia emelt akkor lehet esélyem hogy 400 pont körül leszek és felvennének a fogorvosira vagy így már esélytelen?:/ nagyon el vagyok keseredve mert mindig is orvos szerettem volna lenni de ezt az évet nagyon nagyon elrontottam:/
2016. márc. 2. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
A 400 eléréséhez két átlagban legalább 75%-os emelt szintűt kell írnod (100 többletpont + két érettségi eredménye duplázva). Elég bonyolult, ha Te most a tanulmányi pontokra hajtasz, és szerintem sokkal célravezetőbb, ha az említett két tárgyból próbálsz minél jobb eredményt elérni, hiszen az egyetemen is ezekre az ismeretekre lesz szükséged, nem történelemre vagy irodalomra.
2016. márc. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy duplázással csak keveseknek sikerült eddig bejutni az egyetemre és nem is szeretnék mindent egy lapra feltenni:/ csak szeretném tudni hogy ilyen évvégivel reménytelen eset vagyok-e?:(
2016. márc. 2. 23:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem szükséges mindenből ötösnek lenni, mivel nem néz minden tárgyat a felvételi rendszer.

Az orvosin senkit nem érdekel ha pl. társadalom ismeretből 3-as voltál, vagy csak kettes lett a végzős évedben a tesid. Pontot sem ad.

Viszont a kémia, vagy biosz ötös már számít.


Az érettségi tárgyaidra gyúrj rá. Matek, Magyar, Történelem, idegen nyelv, biológia, kémia vagy fizika. Tegyél le egy nyelvvizsgát. Csináld meg jóra az érettségid és van esélyed bekerülni.

2016. márc. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De olyan tantárgyból lesznek ilyen jegyeim ami beleszámít, sajnos nem tesi hanem töri, matek.. A nyelvvizsga nem számît az orvosihoz mert a többletpont a két emeltszintűből tevődik össze :(
2016. márc. 2. 23:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Talán nem kellene elhinned mondent, amit hallasz. Éppen az előbb vzettem le, hogy szereztsz duplázással 400 pontot. Emellett sokak szerint ha nem érsz el hasonló eredményt emelt biológiából és kémiából, akkor jó eséllyel úgyis kiesnél onnan.

De látom, hogy felesleges bármit is írni...

2016. márc. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondolkozz, használd a pontszámító kalkulátort, és nagyon nézd át, mire hány pontot kapsz, mielőtt nekikeserednél!!!

500 pontot lehet szerezni a felvételi eljárásban. Ha az idei eredményeid a fentieknek megfelelően alakulnak, az 5 pont veszteséget jelent!

Tehát még semmi sincs veszve! Biológiára, kémiára nagyon rá kell feküdni, mert az emelt szint bizony nehéz, és törekedni kell arra, hogy az érettségi tárgyak minél több pontot hozzanak. Még nincs veszve semmi:) Minden rajta múlik!


Ha úgy veszem, hogy ilyen jegyeid lesznek következő évben is, és érettségin is az ehhez a jegyhez tartozó átlagokkal számolok (középszinten 50-70-70-80%), akkor egy 85%-os és egy 80%-os emelt szintű érettségi kellene ahhoz, hogy 430 ponttal nagy eséllyel benn legyél a fogorvosin. (De két 85%-ossal biztos benn lennél.)


Szóval jó lenne amennyit lehet, javítani a hozott pontokon, mert akkor kisebb a stressz a felvételi miatt.

2016. márc. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont, hogy a duplázás a népszerűbb és "könnyebb" pontszerzési módszer, mert elég két tárgyra ráfeküdni és abból a maximumot kihozni, mintsem figyelni, hogy mindenből jó legyél.
2016. márc. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os vagyok: 7-es, nem feltétlenül értek egyet veled.

Nekem max. hozott pontjaim vannak, és nagy megnyugvással tölt el a tudat, hogy már két 60%-os emelt érettségi is elég lenne a bekerüléshez:) Jobban is tudok így koncentrálni - persze nyilván többre számítok, de az érettségi a jelenlegi formájában olyan, mintha lottózna az ember. Nincs(enek) kijelölt tankönyv(ek), a követelményrendszer meg tele van homályos utalásokkal. Biológiából pl. a régebbi vizsgafeladatok között is van olyan, ami a 2-3 leggyakrabban ajánlott könyvek egyikében sincs benne - kapsz egy ilyet az érettségin, hiába tanultál, max. tippelsz, de akár -10 pontot is jelenthet. De ugyanez kémiából is. Van olyan a követelményrendszerben, amit egyetlen könyvcsaládban sem láttam még, pedig 3-4 könyvet is átnéztem. Persze, igyekeztem utánajárni, de ha olyan számítási példát adnak, akkor megint lehet, hogy ugrik akár 7-8 pont.


Másrészről az év végi jegyeket abból a szempontból könnyebb megszerezni, hogy nem egy alkalommal nyújtott teljesítményen múlik, van javítási lehetőség - és legalább tényleg abból kérdeznek, amit leadtak. A jegyeket meg úgyis olyan tárgyakra adják, amiből érettségizni is kell, tehát érdemes rá tanulni, mert összefüggnek - két helyen is lehet pontot nyerni vagy veszíteni.

2016. márc. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!