Tolmács vs. Ügyved?

Figyelt kérdés
Most induljunk onnan, hogy full okos vagyok, tehat ez ne legyen most kieneles, hogy 'de ehhez jol kell tudni ezt azt' most ezzel ne foglalkozzunk. Melyiket tanuljam, mit tanuljak a ketto kozul, ha mindketto erdekel, es melyik a jobb valasztas szerintetek, es ha ugy van, akkor indokoljatok.?
2016. márc. 24. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Jogász ne legyeél, csak ha az akarsz lenni. Az ilyen futottak még kategóriás jogászokból lesznek az aktatologatók...
2016. márc. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pedig nagyon az ügyvéden jár az eszem, hogy tovább mennék nemzetközire stb. Vessem el? Mármint nem vetném el szimplán mert valaki azt mondja, pro-kontrákat hallgatnék/olvasnék itt
2016. márc. 24. 12:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Legyél jogász, a nyelvet meg lehet tanulni párhuzamosan ill. később is, és dolgozhatsz mellékesen tolmácsként.
2016. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jogi diplomával mindig el fogsz tudni helyezkedni, nagyon sokoldalúan használható, lehet, hogy mire az egyetem végére érsz, már nem is ügyvéd akarsz lenni, mert annyi más karrierlehetőség is van. Szerintem humán beállítottságú embereknek ez egy jolly joker szak.


Ha a jog elvégzése után még mindig tolmács akarsz lenni, akkor jelentkezel szakfordító/tolmács képzésre, és máris tudod hasznosíteni a tanultakat, továbbfejleszteni a karrieredet.

2016. márc. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Eléggé humánosnak mondom/tartom magam, emiatt merek belevágni

Köszönöm a válaszokat!:)

2016. márc. 24. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!