Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi egyetem jó választás lehet?

Jogi egyetem jó választás lehet?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok, jövőre érettségizek és nem tudom mi szeretnék lenni. Jó tanuló vagyok majdnem mindenből megvan az 5-ös. A választottam biológia lesz de nem nagyon szeretem. Humán beállítottságú vagyok, a matekot, fizikát, kémiát sose szerettem annyira, de meg tudtam tanulni. Kedvencem a történelem és az irodalom. Töriből emeltezni szeretnék és novemberbe megakarom csinálni a német középfokút. Igazából én azt szeretem ha le kell ülni és megtanulni az anyagot. Pszichológus is tervben volt de a biosz miatt nem nagyon vágnék bele, pedig nagyon érdekel az emberi viselkedés. Illetve a kommunikáció és médiatudomány ami még tetszett de azt mondták azzal nem tudnék elhelyezkedni. Ezért a jogra gondoltam de félek hogy nem tudok megfelelni az elvárásoknak. A szegedi egyetemre szeretnék menni. Van valakinek tapasztalata, véleménye? Előre is köszönöm! :)
2016. ápr. 2. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az a "jogi egyetem"?
2016. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első, így szokták hívni a jogi karokat.

Pszichológusoknak nagyon kell a biosz, viszont ha ennyire szereted a történelmet és bírod a rendkívül sok magolást, akkor a jogász szerintem tetszeni fog. :)

Én azt csináltam még egy szakirányú továbbképzésemmel kapcsolatban, hogy olyan képzésű csoportból kiválasztottam valakit fb-on bejelöltem és kérdeződködtem. Pl. SZTE Jogász 2015 és az ottani tanulókból valakit megkérdezel, milyen is ott az élet (:

Emberi viselkedést majdnem mindenkit érdekel, de az érdeklődésedet nem kell félretenned, azért mert mondjuk jogásznak mész, nagyon sok szakkönyv áll a rendelkezésedre, pl. Aronson, Elliot-Társas lény. Ez kifejezetten szociálpszichológiai, olvasmányos, tele példákkal, ami az emberi viselkedést és az egymásra hatást vizsgálja, amiben bőven van pszichológia és kommunikáció. (:

Remlem tudtam segíteni (:

2016. ápr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen sokat tudtál segíteni! Köszönöm! :)
2016. ápr. 2. 14:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne is haragudj, de ahhoz képest, hogy „humán beállítottságú vagy", elég sok és elég komoly helyesírási hibád van. Csak néhány: érettségizem, novemberben, meg akarom csinálni... A rengeteg vesszőhibát meg inkább hagyjuk is.
2016. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő választ!:')
2016. ápr. 19. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!