Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészteknikust vagy vegyészt...

Vegyészteknikust vagy vegyészt kresenkek jobban az országban? A Jobinfon úgy láttam jobban keresek sokkal a vegyészeket, gondolom mert mérnök és gyógyszerész helyére is be tud állni ha úgy adódik részben?

Figyelt kérdés
Most gondolkodok rajta, hogy egyetemet érdemes-e vagy vegyészteknikumot elvégezni, és a fizetés nem számít, inkább a munkakör.

2016. ápr. 13. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Én vegyész vagyok és úgy látom, hogy jelenleg mindkettőre szükség van.


Technikusi munkakörbe MSc vegyészt nem állítanak be, mert az túl drága, viszont a BSc képzésben részesülteket még jobban is szeretik, mert nagyobb a tudása de nem sokkal drágább. A technikus gyakorlatilag könnyű fizikai munkát végez, és a legtöbb helyen több műszakban dolgozik. A Technikus lehet technikusok vezetője.


Vegyész MSc előnye ahogy mondtad, hogy szükség esetén a vegyész/vegyészmérnök/biomérnök/gyógyszerész helyettesítheti egymást. Ez persze nem minden területre igaz, vegyész nem vezethet pl. gyógyszertárat, de gyógyszeriparban tulajdonképpen bármelyik pozíciót betöltheti, amit egy gyógyszerész is. A vegyész több szellemi munkát végez, problémákat old meg, tervez, fejleszt, kutat, irányít alacsonyabb vagy azonos végzettségűeket (a mérnök jobb gyártási területre, a vegyész pedig analitikaira, kutatásira). Sokszor technikusi feladatok is terhelik, ha olyan a terület ill. a cég. Általában 8 órában dolgozik, sok helyen rugalmas munkaidőben.

2016. máj. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2016. máj. 2. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!