Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanuljak vagy inkább menjek...

Tanuljak vagy inkább menjek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

22 vagyok egy 2 éves idegenforgalmi szakmenedszer végzettséggel (BGF). Angolom felsőfok, német alap. Jelenleg a GE-nél dolgozom, nettó 200 000-ért adat bisz-basz. Levelezőn elkezdtem a Corvinus Ker-Markot első éves vagyok. Rohadtul nem látom viszont, hogy ez vezet valahova.

Egy jó barátom meg 27 évesen kb. röhög rajtam, hogy Svájcba most írt alá egy szerződést 5000 frankkal... és hogy minek tanulok csináljam meg a szakmát és kivisz.. Eddig 26 éves koráig Tokodon dolgozott egy gyárban 150 000 ért, szóval igazán megéremli, hogy 27 évesen végre PÉNZT keressen, na de 1.5 milliót?... Szinte hihetetlen, mi a fenének tanulok itt?


Szerintetek mi volna jobb ötlet? Végigcsinálni LEVELEZŐN (azaz a kapcsolatépítés lehetősége nélkül) egy felszínes tudást adó egyetemet, vagy menni ki?



2016. ápr. 15. 09:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ker-marketinggel nem is fogsz elhelyezkedni sehol. Ez ilyen kamu szak, amire sokan mennek, mert jól hangzik, az egyetem meg ezen tanulók után kapja a pénzt állam bácsitól.

Mérnök, orvos, informatika. Ilyen diplomákkal tudsz elhelyezkedni csak. Szóval ebben az esetben külföld. Ott viszont elszokták várni a szaktudást, arra figyelj! Rendes nyelvtudással el tudsz helyezkedni egy irodában külföldön.

2016. ápr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Diploma nélkül az ember sokat ne várjon, még ha 1 500 000-et keres is. Svejcban az árak is mások. Nekem 25 évesen lett az első diplomám, 33 évesen a jog, 37 évesen a jogi PhD. Az első évet kivéve napi 8 órás munkám volt, 26 évesen már taníthattam az egyetemen.
2016. máj. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!