Halasszak vagy ne?

Figyelt kérdés

Tudom, örök kérdés, amit nekem kell eldöntenem, de érdekelne más véleménye is.


18 vagyok, most érettségizek és jelentkeztem egyetemre, de úgy érzem, hogy most egy kis szünetre lenne szükségem. Egyébként anglisztikara jelentkeztem, amiről megvan mindenkinek a véleménye, de annyit hagy mondjak, hogy fordító szeretnék lenni, szóval van konkrét elképzelésem, hogy mivel szeretnék foglalkozni, de vannak kételyeim az egyetemmel kapcsolatban. Néha abban bízok, hogy nem vesznek fel, mert úgy érzem, az egyetem újabb 3 évnyi elkötelezödés. A gimi 4 éve is szenvedés volt, de amit szerettem, azt megtanultam.

Mindenesetre ez a verzió biztosabbnak tűnik, mégis szeretnék beleváni a nagyvilágba. Angolul és franciául jól beszélek, plusz valamennyi német tudásom is van. Szeretnék új emberekkel találkozni, tapasztalatokat szerezni, utazgatni, ami nem túl sokat mondó, de lényegében szeretnék kimozdulni a komfortzónámból. Bizonyos értelemben az egyetemen is megtehetném ezt, de az mégis csak más.


Tudom, hogy nem olyan könnyű "csak úgy utazgatni", illetve talán az, ha van pénzed...


Valószínűleg au pairnek jelentkeznék, ha nem vennének fel, de ha fel is vesznek, erősen gondolkodom, hogy halasztok vagy be se iratkozok, mert szerintem egy távoktatás jobb döntés lehetne.


Ti hogy döntenétek?


Köszi előre is.


2016. máj. 8. 19:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem halasztanék, örülnék, hogy felvettek.

Az egyetem teljesen más, mint a gimnázium: a tanulás szempontjából is, az időbeosztás szempontjából is, az életmód szempontjából is - épp elég nagy változás.

Utazni lehet a nyáron, illetve az egyetem keretei között is ki lehet menni egy fél évre. Arról nem is beszélve, hogy egyetem után is azt csinálsz, amit akarsz.

Viszont ha már "lazítasz", nehezebb újra "felvenni a ritmust".

Így, hogy van konkrét elképzelésed, nem tenném.


Csak akkor halasztanék, ha:

- gőzöm nem lenne, mivel akarok foglalkozni

- álmaim helyére nem vennének fel, és szeretném következő évben újra megpróbálni

- diákhitel vagy halasztás között kellene választanom, hogy fedezhessem a tanulmányaimat

2016. máj. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!