Hogyan tanuljak?

Figyelt kérdés
Nagyon ostobán hangzó kérdés.De egyszerüen nem tudom,hogy milyen módszert használjak, hogy hatásos is legyen.Tavaly sulit váltottam és sok tantárgy jött be. Ahhoz a kerettantervhez képest, ami szerint én tanultam jóval több az elvárás lexikális tudás színtjén. Szeretném megtanulni a törit, művtörit meg irodalmat de úgy, hogy be is "vésődjön", behelyezni kronológiailag. Nem csak megtanulni, vagy bemagolni tételeket, anyagokat.Ez úgye főleg a törinél jelent gondot. Jövőre érettségizék és eddig mindenből 0 vagyok.A nyarat mindenképp fel szeretném használni a felkészülésre.Töriből megnéztem a tételeket.Arra gondoltam, hogy mindegyiket elolvasom és kijegyzetelem, esszé formájába megfogalmazom. De félek hogy ez hosszútávon törlődni fog.Mert nem fogom tudni behelyezni kronológiailag. Valakinek van valami hasznos ötlete?

2016. jún. 7. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Atlaszt lehet használni, az segít.

A tételeket ne dolgozd ki, semmi garancia rá, hogy neked is azok lesznek. Nálunk a tanár már szeptembertől küldözgette, minden hónapban 3 közül kellett választani, hogy miből felesz.

De lehet, hogy csak estin van így. Ami a legfontosabb, hogy ne a tz-kre készülj, hanem óráról órára. Akkor nem fog torlódni.

2016. jún. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Már késő, az egészhez rosszúl álltam hozzá.Nem készültem óráról-órára.Ami pedig órán zajlik semmit nem ér.
2016. jún. 9. 06:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!