Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel mennyire...

Pénzügy és számvitel mennyire magolós, seggelős?

Figyelt kérdés
Vagy inkább a matek, meg a logika az, ami fontos hozzá?

2016. jún. 18. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Még némelyik matek tárgy is inkább magolós.
2016. jún. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A számvitel meglepően magolós, mert a számviteli törvényt be kell vágni hozzá. Ha már megvan, utána már inkább mechanikus. Mármint van pár dolog amit ki kell sakkozni hova könyveled, de a nagy része sablonos.
2016. jún. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én pénzügyön vagyok, igaz még csak középiskolába, de nagyon kemény. 7 szakmai tárgyam van, rettenetesen száraz, én bevallom, utálom az egészet, és megbántam, hogy erre jelentkeztem. A pénzügyi alapismeretek is száraz, nagyon pontosan kérik a fogalmakat, a számvitel is olyan, hogyha az elején lemaradsz véged. A statisztikát viszont szeretem, mert csak egyszerű képletek vannak és teljesen logikus :)
2016. jún. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én PSZ-en vagyok, és cseppet sem mondanám "magolósnak". Ha nem látod át a miérteket, nem érted meg az összefüggéseket, akkor szerintem képtelenség teljesíteni a szakot.

Tény, hogy a számviteli tárgyaknál a definíciókat szó szerint vissza kell mondani (egy-egy félévben ez olyan 40-60 oldal), és a vizsgákon beugrók vannak belőle (5-ből három ha megy, javítják a vizsgád, ha nem, akkor elégtelen).

Főleg a kontrolling tárgyak azok szerintem abszolút nem is magolhatók, ha nem érted, hogy mit hogy számolsz, esélyed sincs.

És teljesen igaza van annak a hozzászólónak is, aki azt mondta, hogy ha az elején valami kimarad, akkor vége a dalnak. A teljes képzés az alapokra épül, ha az nincs meg, szinte minden tárgyad bukó lesz.

2016. jún. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!