Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óbudai NIK mérnökinfó vagy...

Óbudai NIK mérnökinfó vagy BME VIK mérnökinfó?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy a BME az halál, szóval nem tudom melyiket válasszam. Én pedig nem szeretnék kikészülni.

2016. jún. 20. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
BME az halál, de lehet ugyanaz a tanár van mindkettőn :D
2016. jún. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Óbudai mérnökinfós vagyok, BME-sek jönnek át hozzánk :D Megbánták hogy oda mentek. Csak a neve a "nagy" külföldi országokban azt se tudják mi ez, oktatásilag nem több. Csak apróbb különbségek vannak, hogy ott C-t tanulnak, mi C#-ot meg stb.... Semmivel se jobb a BME :D
2016. jún. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

én az elte re jártam, ami nekünk 2 év volt matekból, az a bme-n fél év. és ott elhitetik rólad, hogy te vagy a hülye, ha nem érted :D

Ha már felesleges dolgot tanítanak, akkor nem kéne olyan töményen SZÁMONKÉRNI.

2016. jún. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Szia


a #2-es válaszoló "elfelejtette" megemlíteni, hogy BME-ről azért mennek át OE-re az emberek, mert az OE sokkal könnyebb, gyakorlatiasabb és BME-hez képest semennyier nem buktatnak...

Az oda átkerültek nagyon szeretik hangoztatni, hogy "BME semmivel sem jobb", valszeg ha kibuktam volna és csak máshol tudtam volna befejezni ugyanazt a szakot akkor én is előszeretettel hangoztatnám ezt..


Másrészt meg azt is elfejektik megemlítani, hogy OE-ről szinte SENKI nem vált BME-re diploma megszerzése előtt, csakis fordítva.. És azt sem hangoztatják, hogy BME->OE váltás esetén az összes tárgyad elfogadják OE-n, míg OE->BME esetén nagyon nem..


Igenis van különbség a két egyetem között.

Általánosságban elmondható, hogy:

- ha csak mezei programozó/hálózatos szakember/rendszerüzemeltető stb. akarsz lenni akkor jobban jársz az OE-vel

- ha azért szeretnél kutatási témákba is alaposan belemerülni, vagy megszerezni azt a tudalmasságot, hogy teljesen más szakirányokba szakosodj (akár infón belül, vagy infón kívül pl. fizika, matematika, gépészet, robotika) akkor egyértelműen a BME a jobb..


Ez viszont azzal jár, hogy a BME-ről kilépve nem lesz egyből alkalmazható tudásod, mint mondjuk egy OE-snek, viszont 1 év munkatapasztalat után kb. ugyanott vagy és mint munkaerő a hasznosság görbéd is sokkal meredekebben ível felfele, mert sokkal több elméleti alapod van meg..


2-es válaszolónak üzenném, hogy az, hogy hol tanítanak C-t, C#-ot, az kb. majdnem teljesen irreleváns, amúgyis több száz féle progamozási nyelv létezik.. Ha azt hiszed, hogy 10 év múlva számít majd, hogy C-vel kezdtél, vagy hogy széles körben lesz majd elterjedve a C# akkor könnyen seggre eshetsz.. (Mellesleg BME-n is tanítanak C#-ot, csak mire oda kerülsz kb. 1 hét után képes vagy megtanulni a nyelv alapjait és további pár hét alatt egy közepes szintig el tudsz jutni önmagadtól, ezért nincs rászentelve külön félév - na ez a fő különbség a két szak között, hogy nyelvet vagy szemléletet oktatnak-e)

Egyébként 2-esnek abban azért igaza volt, hogy külföldön tényleg nem tudják, hogy BME vagy OE jobb, ennek csak magyarországon van nagyobb jelentősége...

2016. jún. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

javítás:

"...vagy megszerezni azt a tudalmasságot, hogy teljesen más szakirányokba szakosodj"


helyett


"vagy megszerezni azt a képességet, hogy teljesen más szakirányokba szakosodj"

2016. jún. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

Én mondtam azt hogy 10 év múlva számítani fog hogy melyik nyelvet tanuljuk? Képzeld itt is mint minden egyetemen elmondják hogy mindegy miféle nyelven programozol. Nem kell ehhez BME-re menni. Másrészt meg van BME-s barátom, és pontosan tudom hogy miket tanultok és láttam a jegyzeteteket is. Nem tanultok ti jobban, csak szívatnak jobban. Azt te csak hiszed hogy bukottak jönnek csak át ide. Könnyebb az igaz, mert ahogy mondta az ELTE-re járó válaszoló is, hogy ott fél év alatt "tanuljátok" a 2 éves anyagot. De no offense, aki egy zseni és mindent képes a fejébe beraktározni, annak a BME tényleg jobb. De amúgy tök8 melyikre mész. De OE-n könnyebb életed lesz.


Amúgy nem tudom hogy minek támadtál meg :D

2016. jún. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

nosztalgiából leírom:

2002-ben kezdtem az elte-t

Akkor még azt mondták a bme gyakorlatias, az elte meg elméleties. Talán azért mert a 90es években még nem volt pc-je mindenkinek, így az elte-n leginkább papíron programoztak, a bme-nek meg ott volt az atomerőműve, stb.


2002ben a bme-n 1. félévbe lenyomták a turbo pascalt :D és az integrálást. Az elte-n linux bash, awk, és 2év után az integrálás.

A .net 2002-ben jelent meg, és mire végeztem már a munkahelyi .net programot adtam be diplomamunkának, mert az elte-n a 0ról 5 év alatt megtanulható a .net (otthoni szorgalommal) 2004-ben már .net et tanultunk.


Ez a bme-n nem kell külön félév a .netre mert szemléletet ad, hát ezen 1 hétig fogok röhögni :D

Ez Orosz László kvantummechanika szövege, még csak nem is saját gondolat :D, youtube fenn van

Az a pár hét szemléletet ad ezekhez: .net wpf, asp.net, prism, waf, web service, xamarin for iphone, android????

A kutatással meg nem vagy tisztába: az állami pénzért könyörögsz, hogy kutass valami után aminek a címében benne van a migráns, foci, mert csak ilyen szavakkal lehet felkelteni az ember érdeklődését


Ez a bme-s mindenhez értés informatikusként meg nonszensz. Nincs olyan munkahely ahol 1 emberre bíznak mindent. Kb a manufaktúrák óta így van. És a fél év alatt integrálás az pont arra elég, ha valamit más betűvel jelölnek már megáll a tudomány Orosz tanárúr szerint.

Ezt a 10 év múlva nem lesz .net et hagyjuk már. Mint írtam, az elte mellett kellett 90%önszorgalom hozzá otthon.

Ha 40 év múlva kvantumszámítógép lesz a telefonba, akkor lesz érdemes tanulni, mert tudsz otthon gyakorolni az általános iskolába. Ez csak egy példa volt. Ez olyan, mint magyarországon az űrhajós kiképzés. Itt nem piacképes, pedig az aztán adna szemléletet.

2016. jún. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

#6-os

"Amúgy nem tudom hogy minek támadtál meg :D"

-> Nem támadtalak meg. Azt cáfoltam amit írtál, mert (szerintem) nettó hülyeség.


"Nem tanultok ti jobban, csak szívatnak jobban."

-> Egyetértek. Csak ugyanazt a tananyagot kevesebb félévben, intenzíven számonkérve oktatják BME-n. Az ottaniak nem hiába mondják novemberben, hogy: "már csak 4-et kell aludni karácsonyig"..


"Azt te csak hiszed hogy bukottak jönnek csak át ide"

-> 3 jó barátom ment át az OE-re. Mindegyik azért, mert pár nem sikerült annyi kreditet összeszedni, hogy bent maradjanak.. De cáfolj meg nyugodtan. Kérlek.


"aki egy zseni és mindent képes a fejébe beraktározni, annak a BME tényleg jobb."

-> Kicsit sem érzed, hogy ez némileg üti azon állításaidat, hogy: "oktatásilag nem több", "Semmivel se jobb a BME" stb.?



#7-es


"Az a pár hét szemléletet ad ezekhez: .net wpf, asp.net, prism, waf, web service, xamarin for iphone, android????"

-> C#-ról volt szó, nem technológiáról.. Vagy ezt az ELTE-n nem tanultad meg, hogy nem ugyanaz a kettő? (Csak azért kérdezem, véletlenül pont tudom, hogy valójában ott is tanítják, szval csak arra következtetek, hogy neked valahogy ez nem esett le..)


"A kutatással meg nem vagy tisztába: az állami pénzért könyörögsz, hogy kutass valami után aminek a címében benne van a migráns, foci, mert csak ilyen szavakkal lehet felkelteni az ember érdeklődését "

-> Uram atyám.. Te aztán nagyon nem vagy képben az egyetemi kutatásokkal.. Semmi köze nincs az egyetemi matematikai/informatikai kutatásoknak a focihoz, vagy a migránsokhoz...


"Ez a bme-s mindenhez értés informatikusként meg nonszensz."

-> Ezt sem állította senki.. Ha figyelmesen olvastad volna válaszom, tudnád, hogy azt állítottam, hogy szinte bármilyen irányba szakosodhatsz.. Vagy téged nem tanítottak meg mondatot értelmezni?


"Ez a bme-n nem kell külön félév a .netre mert szemléletet ad, hát ezen 1 hétig fogok röhögni :D"

-> Az az előbbi válaszaid alapján ezt sajnos ki is nézem belőled...


"Ez Orosz László kvantummechanika szövege, még csak nem is saját gondolat"

-> Miért pont az egyetem egyik legrosszabb tanárát vetted elő?


"Ezt a 10 év múlva nem lesz .net et hagyjuk már."

-> Ismét mondatértelmezési nehézségeidet bizonyítod.. Senki nem állította hogy nem lesz .NET. (persze hogy lesz b_szki, hisz most is van még Cobol, pedig 60-as évek beli nyelv).. Azt sugalltam, hogy nem feltétlenül lesz olyan nagy súlya, mint hiszed, olyan nyelvek mellett mint pl. a Go, Swift, Scala stb. Hallottál már te egyáltalán ezekről a(z új generációs) nyelvekről, vagy még mindig a 15 éves technológiákat erőltetnéd?

2016. jún. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6%
Én nem fogok leállni vitatkozni egy olyan emberrel akinek az IQ-ja több mint 30-cal kevesebb mint az enyém. De legyen neked igazad :)
2016. jún. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
hozzád hasonlóan tipikusan pont azok szoktak így érvelni, akik intelligencia hiányában egyáltalán nem tudnak érvelni...
2016. jún. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!