Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óbudai NIK mérnökinfó vagy...

Óbudai NIK mérnökinfó vagy BME VIK mérnökinfó?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy a BME az halál, szóval nem tudom melyiket válasszam. Én pedig nem szeretnék kikészülni.

2016. jún. 20. 12:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én csak azt tudom mondani, amit BME-ről OE-re átment tesóm mondott. Ő nem nagyon bukott tárgyakat, még 5-jei is voltak meg nem hülye gyerek, de úgy látta, hogy a BME-nek nincs értelme. Prog 1 nagyon jó volt BME-n, ott fejlődött a legtöbbet (még OE-hoz képest is), mert egy nagyon jó fiatal tanár tanította az órát, akit tényleg érdekelt, hogy az ember ne csak gombokat püfölni, hanem programozni tanuljon meg. Ez volt C-ben. Prog 2 már teljesen más volt C++-ban. Szerinte a tanár nem tudott programozni. A diákat a learncpp.com-ról állította össze (onnan gondolták, hogy mindenki onnan tanulta, mert az előadás semmit sem ért). Órán állítólag belesült ilyen egyszerűbb dolgokba is (azt, h mibe sajnos nem tudom). De ez már egy idősebb tanár. Tesóm évfolyamának volt az, hogy ami eddig Digit 1, Digit 2 és vmilyen digit gyak volt eddig 3 félévig, azt összesűrítették 1 félévbe (!), meg beraktak egy "mérnök leszek" c. tárdjat, amit egy pszichomókus nő tartott. Hát gondolhatjátok...Tesóm mondta, h amit Prog1-en megtanult, azt majdnem elfelejtette prog 2 alatt, mert annyira banális volt az egész. Beszélt több ismerősével is és ők mondták, hogy "tovább is ilyen" (persze gondolom, ez tanár meg emberfüggő). Amúgy ilyen általános volt, hogy 2-3 héttel a kezdés után az előadásból már semmit sem értettek, mert olyan gyorsan vették az anyagot. De aztán nem sikerült egy tárgya és akkor átment OE-ra.

Itt mondta, h nem olyan nehezek a tárgyak, a prog teljesíthető és már egyből OOP van C#-ban. Viszont a két progvizsga (prog1-2) szóbeli, amire keményen magolni kell, abszolút semmi köze a programozáshoz. Ezen kívül eddig szerinte egész jól el lehet lavírozni 3-4-5-ökkel. Szal szerintem egyik se jobb a másiknál, max BME-nek nagyobb a híre, de ezt nem tudom.

Egyébként direkt megkérdeztem HVG-állásbörzén néhány nagyobb cég szakembereit (EPAM, IT-services, British Telecom pl.), és mondták, hogy rohadtul mindegy. Senki nem vágja hasra magát egy BME, vagy OE-diplomától., ahogy egyik szakember mondta "az csak azért van, hogy lássuk, nem vagy hülye". Mindenhol azt mondták, hogy ha MAGADTÓL a SZABADIDŐDBEN nem foglalkozol vele, akkor mindegy, hogy hol és mit tanultál. Én amúgy OE-s leszek. Remélem segítettem valamit.

2016. jún. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki a BME-ről megy az az ÓE-re, kapásból a programozás tárgyakat nem is lehet akkreditálni, mert más a prognyelv.

Amúgy tényleg teljesen mindegy, hogy hol végzel. Dolgoztam olyan helyen, a magyarországi központban kb. 500 mérnökkel együtt voltunk, nagyrészt BME és ÓE volt/jelenlegi hallgatói.

A suli jó személetet ad, a tudás megszerzése viszont már önképző játék. Én azért választottam az ÓE-t, mert C# vonalon és technológián akartam elindulni.

Bejött, eddig nem is bántam meg. Ha meg váltani kell, ennyi tapasztalattal úgy gondolom, gond nélkül át tudnék állni másra.

Óbudain amúgy egy-két tárgytól eltekintve nem a szívózáson van a hangsúly. Még olyat is tapasztaltam, hogy az egyik matektanár egy random délután adott javítási lehetőséget egy zh-n elért kevés pontszám miatt. Nem jellemző ez, de ő azt mondta, neki teljesen mindegy, hogy péntek délután, vagy következő hét hétfő délelőtt, javító zh során van meg bennem a tudás..na, itt éreztem azt, hogy ez pedagógia. Sok ilyen mentalitású tanár van az ÓE-n, ottani tanárok nagy részét maximálisan tisztelem.

Egyikkel sem jársz rosszul.

2016. jún. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!