Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen bölcsész szakkal lehet...

Milyen bölcsész szakkal lehet elhelyezkedni jól?

Figyelt kérdés

17 éves, gimnazista vagyok, teljesen humán beállítottságú. Érdekel a történelem és a magyar.


Én a politológia szakra gondoltam. Ezzel el lehet helyezkedni? Ha nem, tudnátok mondani olyan szakokat, vagy szak ötvözéseket, amivel el lehet helyezkedni? (Bölcsész karon belül, esetleg Jog- és Államtudományi karon belül)



2016. júl. 4. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a jogász szak, ÁJK-n belül...


Amúgy a nyelvszakok (kivéve anglisztika - ez sem rossz, csak angolul alap tudni, ergo nem "különleges", de ezzel is be lehet futni) jók, de alapvetően mindenben van potenciál. Ha reális, megvalósítható céljaid vannak, akkor bármivel el lehet helyezkedni.


Nylevek mellet a pszichológia, szociális munka pl. olyanok, amikkel nm olyan nehéz munkát találni. Előbbi azonban nagyon sok képzést igényel (alap+mester+szakosodás), az utóbbi nem fizet olyan jól.


Ha szóba jöhet, akkor én jogász vagy közgazdász képzést választanék a helyedben, ezekkel nagyságrendekkel könnyebb elhelyezkedni.

2016. júl. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A jogász szak a tetszik, ha hasonló mint a Better Call Saul című sorozatban :D
2016. júl. 4. 10:44
 3/8 anonim ***** válasza:
16%

Így nagyjából mindegy, mit tanulsz, ugyanannyira nehezen boldogulsz.


Nem értem, miért nem abból indulnak ki az emberek, hogy mit dolgoznának, aztán ehhez keresnek képzést. Te gyakorlatilag a gombhoz keresel kabátot.

2016. júl. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Leifur ***** válasza:

Szervusz!

Jogos a kérdés.

Van egy rossz kommentem és egy jó. A rosszal kezdem:

Nagyon kevés bölcsészről hallom azt, hogy a szakmájában elhelyezkedett és megbecsült munkaerő, jó fizetéssel. Ők is elsősorban maguk az egyetemi professzorok, PhD-vel.

A jó komment: Multinál dolgozok évek óta. Habár nem kell elájulni a fizetésektől, mert nem fogsz belőle úszómedencés házat építeni, de országos szinten nagyon jónak számít itt a fizu. Nos, multinál több bölcsész végzettségű kollegám volt már. Az első team-leaderem például kommunikáció szakon végzett. Mellettem egy művészettörténész ül. Szemben velem pedig két tolmács végzettségű, az egyikőjük team-leader.

Mind excel-táblákkal foglalkozunk :-)

Ha a bölcsész véna mellett jól bánsz a számokkal, vagy tudsz struktúrákban gondolkozni, akkor van esély a szakmádon kívül is elhelyezkedni és hasznát veszik annak a gondolkodásmódnak is, amit egy bölcsész vagy bármilyen elvileg nem releváns végzettségű ember hoz.

2016. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak megerősíthetem az előttem válaszolót. Ha bölcsészként a saját szakmádban akarnál elhelyezkedni, akkor az esélytelen pl. politológiával foglalkozni, politikai elemző lenni, akkor ehhez nagyon kicsi az esélyed, nagy szerencse kell, kapcsolati háló stb. Azonban a nagy multikat nem foglalkoztatja, hogy mi végzettséged (bár előny ha nagy nevű egyetemről jössz) inkább a személyiségedet és kompetenciáid nézik- meg, hogy mennyire tudsz angolul, hogy birod az excelt stb. :) ha ezek megfelelőek akkor eléggé nagy esélyed van arra, hogy egy politológia diplomával is egy jól fizető álláshoz juthass. -- de persze ehhez kell, hogy te is fejleszd magad, tanulj nyelveket, ilyesmi.
2016. júl. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%

A joggal az a probléma, hogy 5 éves. Ha ezt elvégzed utána mehetsz a közigazgatásba dolgozni 120ezerért, de ehhez elég lett volna egy Nke diploma is, az pedig csak 3 év. Ügyvéd, biró stb szakma eléggé túltelitett, ha csak nincs sok pénzed ezekbe nem érdemes belevágni. Igy marad a szakosodás, pl. Pénzügyi jog részre mész, abban sok pénz van. De ezek plusz évek az 5 év után és természetesen fizetös. Igy jobban jártál volna ha elvégzel 3 év közgázt.

Marad a multi, de oda meg annyi az esélye jogásznak is mint bármely bölcsésznek.

2016. júl. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Saavedro ***** válasza:
Jogászként sem nagyon lehet elhelyezkedni. Politológiával pláne sansztalan.
2016. júl. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán a levéltáros (szak) jó valamennyire
2016. szept. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!