Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire összeegyeztethető az...

Mennyire összeegyeztethető az orvosi és a család egy nőnél?

Figyelt kérdés
Mennyire csalàdbarát az orvosi szakma?

2016. júl. 7. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
nálunk van orvos nő a családban, igaz még csak szakorvos jelölt, de kórházban dolgozik, ügyel, teljesen megoldható minden. leterhelt, de nem annyira, hogy ne tudjon a családjával lenni. szóval ez ne akadályozzon. plusz vannak nyugis területei az orvostudománynak, teljesen rajtad múlik. nyilván nem érdemes agysebésznek állni, ha valaki 8 gyereket szeretne, de azért sok a lehetőség, gyönyörű szakma.
2016. júl. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

max annyiban kavarhat be,hogyha a huszonéveid elején szeretnél anya lenni. mert ugye akkor még bőven tart az egyetem. (nem túl szerencsés gyerek mellett orvosira járni)

de ha megfelel,hogy amikor végeztél és dolgoztál pár évet(legalább rezidensként) utána vállalsz gyereket, akkor nem akadályoz meg semmiben.

én tényleg csak ennyit láttam az orvosnő ismerőseimnél,hogy később lett gyerekük. de másban nem akadályozta meg őket. ugyanúgy lett családjuk. normális esetben nem hosszabb a munkaidő, mint más szakmánál. szóval ugyanannyira van esélyed összeegyeztetni a családot a munkával, mint mondjuk egy bolti eladónak.

2016. júl. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én sok doktornőt ismerek, és én is az akarok lenni, és szintén vágyok családra.


A legtöbbnél annyi, hogy nem a 20-as éveik elején lettek édesanyák,hanem később. De! egyikük sem olyan egetverően későn, inkább ilyen 27-32 között valahol, továbbá a legtöbbnek nincs nagy családja, hanem úgy "átlag" 2 gyerek.


Egyébként kivétel mindig van, ismerek olyat, akinek az egyetemi évei alatt 2 gyermeke is született, mondjuk ő elég tehetős családból származott, tehát "volt rá keret". (Egyébként nagyon okos és értelmes gyerekek lettek, szépen élnek.)

Meg olyat is, akinek 5 gyereke van.

2016. júl. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!