Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tudnék továbbtanulni?

Minek tudnék továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Gondolom nem tudtok erre konkrét választ adni, csak úgyérzem hogy megrekedtem es nem tudom hová menjek tovább. Eddig úgy gondoltam pszichológus akarok lenni, szerettem (és még mindig szeretem is) a biológiát, az angol nyelvet meg imádom és úgy tudtam hogy ez a két tárgy a legfontosabb ehhez a szakmához, majd elbizonytalanodtam abban hogy valóban ezt szeretném-e. Az elmúlt fél évben kezdtem ezen igazán gondolkozni, hogy szeretném-e a szakmát és bevállalnék-e egy ilyen nehéz iskolát és jelenleg most ott tartok hogy nem lennék rá képes. Részben azért mert rokonok útján tudom mivel jár a történet, és nem feltétlenül akarom az éltem felét gürizéssel tölteni és nem élni és tudom hogy normális megélhetést ebből a munkából nem a 20-as, 30-as éveimben leszek képes kialakítani. Ráadásul attól függetlenül hogy szeretem a bioszt, nem biztos hogy szívesen bevállalnék egy emelt érettségit belőle. Ami igazán vonz engem, azok a nyelvek. Amint már említettem, az angol egyértelműen a kedvencem és a németet is szeretem, viszont az sem könnyű ha ilyen irányban akarok továbbtanulni. Tolmácsként sem könnyű elhelyezkedni, főleg nem a két legalapabb nyelvvel, szóval mindenképp kéne legalább plussz egy nyelvet tanulnom és úgy érzem, hogy ahhoz már túl késő, nem lesz rá időm. Simán angollal pedig tudtommal maximum anglisztikára mehetnék, ami szerintem egy újabb zsákutca, hiszen azzal is mi lehetek? Angol tanár, vagy úgy tanár önmagában nem szeretnék lenni, egyáltalán nem vonz az egész. Szóval elég tanácstalan vagyok és sokat jelentene ha tudnátok egy kis tanácsot adni. Előre is köszönöm!
2016. júl. 7. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Pszichológusként se könnyebb elhelyezkedni mint tolmácsként:-) Ha a nyelvek felé vonz a szíved, akkor végezd el az anglisztikát, az angol mellé vegyél fel egy ritkább nyelvet, pl orosz, japán, kínai,svéd, és ezekkel már mehetsz nagyobb cégekhez mint idegen nyelvi kapcsolattartó, ami nagyon jól fizet, főleg ha olyan nyelvet beszélsz, amit kevesen, de igény lenne rá.
2016. júl. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, mindenképp elgondolkozom rajta!
2016. júl. 9. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!