Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti járnátok egyetemre szombaton?

Ti járnátok egyetemre szombaton?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, már van egy diplomám. jelentkeztem egy mesterszakra, de igazából csak presztizsként kéne a későbbi magánpraxisomhoz, viszon tahhot el fogok végezni még különböző képzéseket amik a konkrét munkámhoz kell majd, meg persze gyakorlat.

Bejelöltem a nappalit és az estit is. Nappalin naponta be kell menni ugye, és nagyon sok feladatot zúdítanak ránk. Nekem már kicsit elegem van a sok felesleges feladatból, tudom az elméletet, amit alapszakon megtanítottak de az alkalmazásuk igen nehezen megy nekem és és bármely szaktársamnak.

Avagy bejárnátok estire, ami péntek és szombati napot takar reggel 8-tól félutánig. Mellette tudnék a szakmámban dolgozni, de azt nem szeretném, túl sok lenne nekem pályakezdőként. Viszont akkor esti mellett csinálni kéne valami, 2-3 napos munka heti rendszerességgel, viszont ahhoz csak ötletem van, nem a szakmámhoz tartozik.

Kifogások tárháza, amiket én itt felsorakoztatok, de hátha át tudja érezni valaki és tud nekem segítséget adni.

Nappalira azért nem akarok, mert tuljaodnképpen ez egy kutatói végzettséget ad, de elmélyíti az én területemet is, és csak presztizsnek kéne, tehát nem ásnám bele annyira magamat. Nappalin iszonyat mennyiség van és annyira nem érdekel. Estinél viszont minden egyes pénteken és szombaton! főleg be kéne járni. Hívnak el valahova és majd azt kell mondanom, hogy bocsi, suliba kell mennem.. Nem vagyok rászorulva anyagilag, hogy dolgozzak. Dolgozni fogok majd még eleget és tanulni is. viszont addig ki kell használni, hogy tudok tanulni, amíg lehet.

Nagy dilemmában vagyok. Egyszer lehet módosítani a felvételit, 12-éig.

Ti mit tennétek a helyemben?



2016. júl. 9. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem érzel elég elhivatottságot a nappalihoz, akkor ne jelentkezz rá!

Neked időpocsékolás, viszont elveszed valakitől a helyet, aki nálad többet tud kihozni belőle.

(A mesterszakok között amúgy nagy a különbség. Van, ahol tényleg sok az átfedés az alapképzéssel, van viszont olyan hely is, ami jelentős többlettudást ad. Hogy a te helyzetedben melyik a helyzet, azt nem tudom. Viszont azt látom az ismerőseim között, hogy akik a leghangosabban szidják a mesterszakot, azoknak ez egyfajta önigazolás, hogy miért is nem fejezik be, amit elkezdtek.)


Én jártam úgy egy évig képzésre, hogy szombat-vasárnap volt, és havonta csak egy szabad hétvégém volt. (Mellette nappalis voltam, nehéz évfolyamon). NAGYON kimerítő volt, de én szerettem mindkettőt, ezért végigcsináltam, és örülök is neki - de még egyszer már nem vállalnám be. Viszont ha úgysem akarsz dolgozni, akkor szerintem teljesen mindegy, hogy melyik két nap jársz órákra.

Ha pedig a péntek esti bulizás a fontosabb, akkor elégedj meg az alapképzéssel - végülis valamit valamiért!

2016. júl. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazad van.

viszont gndolkodtam, hogy dologozom mellette, nem 2 nap szeretnék csak valamit csinálni, csak nekem nem ér annyit a mester, mivel csak presztizsnek kell. Heti 2-3 napot dolgoznék, és akkor meglenne az 5 nap aktivitás egy nap eltolással.

Amúgy óvodapedagógusi alapszak és neveléstudományi mesterszakról lenne szó, ezért mondtam, hogy mellette pályakezdő óvónőnek lenni nagy falat nekem.

2016. júl. 9. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!