Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia és kémia emelt...

Biológia és kémia emelt szintű érettségi előkészítő! Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Melyiket válasszam, mondanátok véleményeket, azokról, amelyiket ismertek ezek közül: Orvos Akarok Lenni, Lvl me up, P.O.G.G.Y.Á.S.Z. - online út az egészségügybe, a felvi. hu fórumán szokta magát hirdetni


Közülük melyiket válasszam?



2016. júl. 12. 18:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"Krio Intézet minden negatív duma ellenére jelentős piaci tényező"


Legyen az, de akkor is mindig furán nézem azt, amikor kiállnak különböző tanfolyamok mellett egyes cégek, konglomerátumok vezetői, és miután az ő szavuk többet ér (így evolválódtunk), úgy hangzik, mintha ismernék a többit is, és ez volt a legjobb, holott lehet, hogy ha máshová megy is sikerrel jár a gyermeke. Már majdnem olyan, mintha a sztárok nyilatkoznának.

De félretéve ezt, az ilyen kommentek- vélemények sem feltétlenül jelentenek mindig sokat. Sokféle diák van, sokféle aggyal, mentalitással, előtudással, és meg kell találniuk az ő nekik megfelelőt.


"Adócsalásról én nem tudok."

Nem is mondtam adócsalást, csak az amikor azzal jönnek, hogy "évről évre növekvő" stb az csak szlogen, és én csak szakmai alapon akarom megítélni őket, nem ezzel a "sokan jönnek hozzánk, tehát jók vagyunk"-kal.

Ez majdnem olyan, mint a munkahelyet teremtünk szlogen, gondolom ismerős a politikából. (:


"adó-optimalizálási trükkök"

Mondjuk ezek a szó összetételek így egyben ebben az országban mindig pupilla tágulást okoznak, de ez engem nem érdekel. Ők vállalnak kockázatot, és övék is a jutalom is.


Egyébként nem volt ellenük egy nyomozás illegális vételezésért? Vagy az egy másik őssejtekkel foglalkozó cég volt?

[link]

2017. jún. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:

Sziasztok!


Én idén érettségiztem mindenből, bioszból és kémiából emelt szinten. Igaz nem lett 90%-os bioszom csak 83 (még a szóbeli hátra van). Kb egy éve tanulok az Orvos akarok lenni-vel. Azért volt szükségem a segítségükre mert úgy gondolom hogy heti 3 gimis órában nem lehet leadni mindent,illetve az egy gyerekre jutó figyelem mennyisége/ minősége sem elegendő ahhoz, hogy fekvegyenek az orvosira. Az OAL-el az alapoktól kezdtük, mindent felépítve. Nem csak a tananyagot tudom jobban, hanem látom az összefüggéseket dolgok közt. A képzés nagy előnye hogy mindig életszerű példákkal magyaráz(az immunitás-hadsereg példát örökre megjegyeztem:D).

Több hozzászólásban olvastam, hogy azt kritizálják, hogy nem pedagógusok tanítanak. Az embertanos részt egy végzős orvostanhallgatóval vettem át. Rengeteg olyan dolgot tudott mondani, amiről egy gimnáziumi tanárnak fogalma sincs. Emellett ide általában azok járnak akik épp érettségire készülnek vagy már érettségiztek és meggondolták magukat. Nem gondolnám, hogy egy huszonévesnek pedagógiai módszerekre van szüksége ahhoz, hogy tanuljon.

Egy "hátrányt" tudok mondani. Néha van csúszás, és előfordul, hogy késnek az oktatók. Mindezt azért, mert 60 perc után egy gondolatmenet kellős közepén nem mondják azt, hogy ok, letelt az idő majd jövő órán folytatjuk,hanem addig magyarázzák amíg meg nem érted. Az, hogy ez mennyire tekinthető hátránynak szerintem egyértelmű...


Remélem tudtam segíteni🙂

2017. jún. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Rengeteg olyan dolgot tudott mondani, amiről egy gimnáziumi tanárnak fogalma sincs. "


Tudnál példát mondani?

Mi az ami érettségi követelmény, és egy "tanárnak" fogalma sincs róla?

2017. jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
Mivel nem csak az érettségire készít fel a tanfolyam, ezért hasznosnak találtam azt, hogy megtanultam pár latin kifejezést, betegséget,tünetet stb. Az is előfordul sajnos, hogy vizsgán esetleg olyat kérdeznek ami nem gimis anyag (pl az idei kámiában a fémes feladatban az egyik kérdés, ha jól emlékszem a kémiaérettségi.hu van egy cikk)
2017. jún. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Daniella999 válasza:
Az Orvos Akarok Lennit melegen ajánlom, úgy mint jelenlegi tanulójuk. Nagyon részletes az oktatás, segítôkészek a tanárok, hatásos a távoktatás. Ellenben azzal a leírással, amit itt olvastam szó sincs a könyvek vagy az internet anyagainak másolásáról, tollbamondásáról. Rendszeresen vázlatokkal és részletes magyarázatokkal segítik a tanulást. Én nagyon meg vagyok elégedve a munkájukkal.
2017. jún. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Na, akkor én is hozzászólok, mert látom újra aktív a kérdés. Emiatt a kérdés miatt tavaly majdnem lebeszéltem magam, hogy jelentkezzek.


Én nem voltam megelégedve az Orvos Akarok Lenni-vel, de nem azért, mert hiányos lett volna a képzés. Éppen ellenkezőleg.


38 éves, kétgyerekes családanya vagyok, aki orvoscsaládba házasodott. Ma már mindent lehet alapon kitaláltam, hogy mindenképpen bejutok az orvosira és, ha nem is végig, de pár évet elvégzek, mert rosszul voltam az apósom évek óta tartó lenéző viselkedésével.


Ősszel jelentkeztem az Orvos Akarok Lenni-re, és jött a kémia tanulás közel 40 évesen. Én VIZSGACENTRIKUS tanulást akartam, és elmondom most mindenkinek, hogy az Orvos Akarok Lenni-nél, NINCS(!!!) vizsgacentrikus oktatás.


Írta itt valaki, hogy van (persze negatív hangsúllyal) , de nincs! Pedig jó lett volna. Őszintén szólva engem egyáltalán nem érdekel a kémia és a biológia is csak kicsit. Erre meg a képzésen mivel találkozok? Van egy speciális tanterv, ahol minden mindennel összefügg, ahol nem is tanítani akarnak, hanem nevelni az elmémet, percenként visszakérdeznek és elvárják, hogy legyek agyilag toppon két gyerek és egy hosszú munkanap után.


Bármilyen tananyagrészt is vettük, mindig kikanyarintottak belőle valami orvosi momentumot, ami abban élethelyzetben engem nem érdekelt. Amire emlékszem, hogy rengeteg vegyületet tanultunk, amit gyógyszerként használnak, illetve gyógynövényeket is.


Ez azért volt gázos nekem, mert én nem ezt akartam. Én vizsgacentrikus tanulást akartam, hogy bejussak az orvosira. Ha nem lett volna tétje szivesen elhallgattam volna, mert baromi érdekes volt, de nem láttam az alagút végét. Fiatalon persze teljesen más, akkor az ember agya olyan, mint egy szivacs, viszont 38 évesen engem ne akarjanak gondolkodtatni, meg logikára tanítani, mert egyszerűen nincs hozzá elég időm és türelmem. Az elején még az is zavart, hogy egy tőlem 15 évvel fiatalabb rezidens orvos srác oktat. Felhívtam az irodát és irodát és adtak egy nyugdíjas főorvost, szóval cseberből vederbe.


Valószínűleg az életkörülményeimből adódó időhiányos gondolkodásom probléma lett volna az egyetemen is, ezért örülök, hogy végül nem mentem. A képzésen 6 hónapot töltöttem és lehetett volna nagyon jó élmény is, ha mások a körülmények.


Viszont, aki azt mondja, hogy tollbamondás és egy jó biológia tanárhoz nem érnek fel annak elment az esze. Az Orvos Akarok Lenni bármely oktatója MEGESZI REGGELIRE az átlag gimis biológia-kémia tanárt. Brutális, hogy mennyire nagy koponyák oktattak naprakészen (értem ez alatt, hogy mondjuk egy múlt havi orvosi felfedezést simán megemlítettek órán). Nem volt baj sem a tantervvel, sem a kommunikációval. Jobban bosszantottak a rendszeres késések, de ezt már előttem írták.


A sors iróniája, hogy miután elhagytam a képzést, megkeresett az egyik vezető oktató, hogy értékeljem az új tantervüket, az ún. HÁZIASSZONY tantervet, amit direkt korombelieknek dolgoztak ki.


Ez idén tavasszal volt. Egy ideig eljátszottam a gondolattal, hogy visszamegyek a képzésre, de az igazat megvallva a tanulásnak még a gondolatától is rosszul vagyok. Ilyen kemény oktatásban, mint az Orvos Akarok Lenni még nem volt részem, pedig közgázt végeztem.

2017. jún. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ti tudatlan tökfilkók!!!!

Hát nem látjátok, hogy az egész Orvos Akarok Lenni mögött egyetlen ember áll, méghozzá Soros György!!!!

Ha rövidítjük a nevet kijön az, hogy OAL, ami nem más, mint a CEU utódja. Először csak egyetemi előkészítő képzésként működik, majd elkezd hallgatókat is tanítani és végül átveszi a hatalmat az egész magyar felsőoktatás felett!!!! A képzés kimossa a diákok agyát, olyan migránsbarát rabszolgákká változtatja őket, akik csak a Vezért imádják!!!!

Ne hagyjátok, még nincs késő tenni ez ellen!!!!

2017. jún. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
2017. jún. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Csak én érzem úgy mintha az orvos akarok lenni írná ide, az összes dicsérő kommentet? :D
2017. jún. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha már kérdezed, nekem az oktatóm szólt, hogy írjak ide, mert felbosszantotta, hogy valótlanságokat írnak itt. Tehát végeredményben mivel még él a képzési szerződésem én is az OAL része vagyok, tehát igazad van, tényleg az Orvos akarok lenni ír ide.
2017. jún. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!