Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet valaki egyszerre...

Hogyan lehet valaki egyszerre orvos és ezredes/dandártábornok stb?

Figyelt kérdés

Az világos, hogy elvégzett egy általános orvosi képzést.

Utána gondolom a Honvéd-, Katasztrófa- és Rendvédelem Orvostan Tanszéken tanul tovább, hogy katonaorvos legyen.

Aztán pedig...? Ez csak egy rendfokozat, amit kapott, vagy pedig rendesen, képzési szint szerint részt is vett a katonai alapkiképzésen, és esetleg máson is?

Lehet ezt fordítva is csinálni? Hogy előbb vagy katona, aztán leszel orvos?


Az ötlet onnan jött, hogy olvastam pár cikket, amikben Vekerdi Zoltán orvos ezredes, és dr.Grósz Andor orvos dandártábornok nevek, illetve rendfokozatok voltak megemlítve. Ti mit gondoltok?


Köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 17. 16:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Nagyjából így is lehet, de én hallottam olyat is, hogy minden szintű végzettséghez(külön érettségi, főiskola, egyetem stb) tartozik egy katonai rendfokozat is(feltéve, ha katona is vagy).
2016. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!