Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogorvos hallgatók, nemrég...

Fogorvos hallgatók, nemrég végzett fogorvosok! Pár kérdésemre válaszolnátok? (Lentebb)

Figyelt kérdés

Mennyire kell a kémia a szakhoz?

Lehet-e mellette például tudományos - kémiai - munkásságokba belevonni magunkat?

Nehéz beletanulni a szakmába és magukba a gépek használatába, a folyamatokba, vagyis hogy mi mit követ?

Hogyan álltok ti személyes egy foghoz hozzá, mert én kb. úgy állnék szerintem mint egy kihívás, amit helyre kell reparálni. Jó ez kicsit ilyen furi kérdés márcsak :)

Hogyan zajlik a gyakorlati oktatás? Gondolom először még nem élő emberek a célszemélyek :D

Milyen érettségik és milyen szinten kellenek leginkább a szakhoz? Emelt kémia, közép biosz megfelelő párosítás?

Melyik egyetemet ajánljátok? Eddig kicsit a SOTE FOK felét nézegettem a dolgoknak.


Előre is köszönöm, aki időt szán kérdésemre!!



2016. júl. 19. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok fogorvos, de azt én is tudom, hogy két emelt kell hozzá (mint az összes orvosira): emelt biosz és emelt kémia vagy emelt fizika (de azt szokták mondani, a kémiával a későbbi tanulmányok miatt jobban jár az ember)
2016. júl. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Van FOK még Pécsen, Debrecenben, Szegeden (SZTE)
2016. júl. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

SE - FOK II. évfolyamos hallgató vagyok.

Kell a kémia, I. félévben szigorlattal zárul az Orvosi kémia, amibe beletartozik minden gimis kémia és további kiegészítések.

Lehet menni tudományos diákkörbe. Engem speciel a kémia szigorlatom után meghívtak a jó felelet miatt annak ellenére, hogy a tdk csak II. év abszolválása után lehetséges.

Mivel másodéves vagyok sokat nem tudok a gépekhez szólni. Első 2 évbe az anat - bifiz - bikém - élettan négyes a legfontosabb.

2016. júl. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat eddig is!
2016. júl. 28. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!