Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek? A szüleim teljesen...

Mit tegyek? A szüleim teljesen mást akarnak, mint én!

Figyelt kérdés
Filmrendező szeretnék lenni. Ugyan van időm ezen gondolkozni,hiszen,7-be megyek idén még csak,de mostanság kérdezgetik tőlem,hogy hova szeretnék menni. Igazat mondjak,a rózsaszín porfelhőt,vagy a szürke,depressziós valóságot? Azt válaszolom,hogy nem tudom. És kész. Ennyi,és kisebb leszek a szemükben ezeknek az embereknek. Nos,ott tartottam,hogy filmrendező szeretnék lenni. A Radnóti Miklós gimnáziumba szeretnék menni,a szegedibe,de a szüleim nem akarnak róla hallani,mivel kollégiumban kéne lennem,és felvételi van. Pedig nagyon jó tanuló vagyok. Ehelyett egy rossz hírű gimibe akarnak íratni,ahol a tanulók ciginek,alkoholoznak,és a tanárok közt is néhány nem komplett. Ja,és a tanulók is lazák,a magam fajtákat rögtön kipécéznék. A szüleim nem nyugszanak bele a vágyaimba,pedig nagyon jó tanuló vagyok és a barátaim szerint tehetséges vagyok a könyvírásban. A szüleim tolmácsot akarnak belőlem. Na,ha van olyan szakma,amit semmi féle képpen sose kívántam,akkor ez azok közé tartozik. Mit tegyek? Lehet,hogy a szüleim miatt nem lehet karrierem?

2016. júl. 23. 16:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja,azt kifelejtettem,hogy mivel utána néztem,és nem,lenne elég az angol,elkezdtem spanyolt,mert a jó tanuló osztálytársaim is elkezdtek második nyelvet. De erről a szüleim hallani se akarnak,azt mondják,koncentráljak az angolra. Na mindegy,azóta még jobban titokban tartom a spanyolt.
2016. júl. 23. 16:51
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Az lényegtelen, hogy MELYIK gimibe mégy, a tananyag ugyanaz, ha nekifekszel és rendesen tanulsz, akkor ugyannyit fogsz tudni a "rossz" gomoben si, mitn a "jóban".


Az meg, hogy a többiek cigiznek, isznak, stb közel sem jelenti azt, hogy neked is azt kell tenni. A tanárok komplettsége meg eléggé szubjektív, rossz, lusta tanulók szerint mindig a tanár a hibás, és vele van baj.


Egyrészt van egy bö éved megyözni a szüleidet, hogy neked az a gimi jobban tetszik, de ha nem engednek oda, akkor sem veszítettél semmit, ha a saját hozzáállásod megfelelö.


Ami meg a pályválasztást illeti - ez tipikusan az az egyik irány, ami nem túl reális, de sok gyerek álmodik erröl. Oda bejutni nem könnyü és nem feltétlen csak a tanulmányi eredmények számítanak.

Majd idövel kiderül, hogy neked is csak egy vágyálom vagy komoly, egyelöre koncentrálj a minél jobb érettségire.


Érettségi után oda mehetsz tanulni, ahová akarsz, szóval nem kell pánikba esni. (mellesleg rendezönek is fontos a jó nyelvtudás)

2016. júl. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Az legyen belőled ami lenni akarsz, ne a szüleid döntsék el, mert nem ők fogják az életed élni.
2016. júl. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

A két dolog szerintem egymástól független. Az, hogy mi leszel később, nem függ attól, hogy hová mész gimibe. Én a helyedben a filmrendezős dolgot egyelőre hanyagolnám, jó pár év eltelik még addig, mire aktuális lesz a pályaválasztás. Ráérsz vele majd az érettségi előtt foglalkozni.

Szerintem koncentrálj most elsősorban a középiskolára. Menj el a nyíltnapokra, hívd el a szüleidet is, nézzétek meg közösen mindkét iskolát. Mondd el nekik, miért tetszene jobban a szegedi iskola, mit tudsz ott tanulni, amit a másik suliban nem. Érdemes megnézni más középiskolákat is, hátha találsz egy harmadikat, ami szóba jöhet. De ha csak hetedikbe mész, akkor ezen is bőven ráérsz még gondolkozni, van rá bő másfél éved, hogy dönts :)

2016. júl. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem minden gimiben vannak, akik dohányoznak, isznak alkoholt stb. Nem hiszem, hogy annyira sok múlna azon, hogy melyikbe mész, a tananyag ugyanaz. Az, hogy szerinted a közelebbi gimnázium rossz, az elég relatív, biztos azt se magasztalja mindenki az égig, ahova te szeretnél menni. A szüleid biztosan nem azért akarják, hogy a közeli gimibe menj, mert rosszat akarnak neked, hanem mert szeretnék, hogy velük maradj, illetve a másik gimi esetén felmerülő plusz költségek sem elhanyagolhatóak.


Másrészről pedig kevés olyan ember van, aki felnőtt korára ténylegesen azt csinálja, amit ilyen fiatalon szeretett volna. Nem hiszem, hogy 13 évesen azon kéne aggódnod, hogy lesz-e karriered. Nyilván a szüleid csak jót akarnak, szeretnék, hogy a jövőben olyan munkád legyen, amivel meg lehet élni. Gondolom jó vagy angolból, ezért vetették fel a tolmácsságot. Ettől függetlenül a tényleges továbbtanulásodat ráértek később megbeszélni, amikor majd te is idősebb és érettebb leszel ehhez és addigra lehet egészen más fog érdekelni.

2016. júl. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Angol tolmács? Hmm... Végülis logikus, mert nem tud gyakorlatilag minden kicsit is művelt (nem kínai) ember angolul..



Egyébként ha könyvet akarsz írni akkor mindegy hogy hova mész.

2016. júl. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Hatodikos koromban pár hónapig ügyvéd akartam lenni, aztán újságíró a gamestarnál, aztán csak szimplán újságíró. Gimibe akartam lenni: nyomozó, plasztikai sebész, patológus, grafikus, zongorista, tűzoltó, általános orvos, végül pedig közgazdász. Felvételi időszakban úgy döntöttem, hogy fizikus leszek, ezért elmentem az ELTEre fizikára. Azt fél év után ott hagytam, majd elmentem közgázra. Szereztem egy diplomát, majd rájöttem hogy nem érdekel és inkább informatikus akarok lenni. A lényeg, hogy bár jó dolog ha valaki határozott és eltökélt, de 7.-ben szerintem a karrier lenne a legutolsó dolog ami miatt aggódnod kéne.

Ami pedig az iskolát illeti, folytonos költözés miatt, én 6 általános iskolába jártam, és 2 gimibe. Ha nagyon szar át tudsz menni máshova bármelyik évben, amúgy meg minden iskolában tudsz legalább 1-2 olyan barátot találni akikkel el tudod tölteni a gimis éveket.


(Halkan jegyzem meg, hogy attól mert valaki úgy éli ki a lázadó korszakát, hogy dohányzik, vagy alkoholt iszik 18 év alatt, még lehet jó fej)

2016. júl. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%
Nos, miután minden normális hangvételű, segítő szándékú válasz keményen le lett pontozva.... Kérdezném, hogy mit vártál? A kérdésed nem is időszerű, plusz gyerek vagy még és gyerek fejjel is gondolkozol, senki nem fogja azt írni, hogy szegülj szembe a csúnya, rossz szüleiddel.
2016. júl. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkiét!
2016. júl. 24. 05:43
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
A gimid hellyel-közzel mindegy. Jó, ha erős alapot adnak, és hülye aki belevigyen a marhaságokba, de igazából csak az érettségid fog bármennyit is számítani, ha valami felsőoktatási intézménybe akarsz menni.
2016. júl. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!