Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarnak a mai nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csaba7908 kérdése:

Miért nem akarnak a mai nők főzni? Én vidéken nőttem fel - teljesen normális volt, hogy a nők, lányok főznek, a férfiak pedig férfiak - megcsinálják a férfi dolgokat.

Figyelt kérdés
A mai nők viszont - legalábbis akikkel én találkoztam - vagy nem tudnak főzni, vagy nem akarnak. Egyszerűbb rendelni valamit vagy elmenni étterembe. Pedig annak a levesnek, vagy bármilyen egyszerű másodiknak nincs párja, amit kedvesünk főz, hiszen benne van a szeretete. Az éttermi kajákat pénzért főzik, és hosszú távon egészségtelenek... Én hiszek abban, hogyha egy nő nem főz, vele a családalapítás sem működhet. Mert ha meg a gyerekére sem főz, akkor gáz van...

2015. okt. 1. 23:25
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
97%

Én a szüleim korosztályában is ismerek olyat, aki nem egy tipikus konyhatündér.

Egyébként én szeretek főzni, kísérletezgetni is, de a családomban is úgy alakult, hogy dolgozunk, elfoglaltak vagyunk, nincs háztartásbeli, a szüleim is mindketten dolgoztak egész életükben, így kialakult egy olyan rutin, hogy több napra főztek, én ebben nőttem fel, ezt lestem el tőlük, és dolgozó emberként ez praktikus is.

2015. okt. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
70%

Akkor te majd olyan nőt keresel aki főz, aki meg nem akar azzal elkerülitek egymást. A szeretettől amúgy nem lesz semmi finomabb, ez nyálas duma :D Az éttermekben általában szakácsok főznek akik jobban értenek a dologhoz.

Amúgy azért nem amit írtál, mert egyszerűbb máshogy megoldani az étkezést, és értelmes emberek nem bonyolítják direkt a dolgokat. Kivétel, ha valaki imád főzni, akkor érthető, ha csinálja.

2015. okt. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
89%
Mi azért is főzünk, mert jobban szeretjük a megszokott ízeket, meg amit mi csinálunk, azt legalább ismerjük, nincs benne olyan rejtett összetevő, amitől mondjuk feldagad a szám (jártam már így mesterszakácsok által készített étellel). A saját főztömben megbízom. :-)
2015. okt. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
86%
Én főzök, megcsinálok minden női munkát, meg még a férfi munkából is. Párom ezzel szemben nem igen végez női munkát, a férfit meg igen ritkán, vagy csak magára dolgozik. Úgyhogy nekem sajnos többet kell robotolnom otthon. A bajom az, hogy nem értékeli, hogy rendet teszek, mindent széthány és szerinte nekem kutya kötelesség megcsinálni a dolgaimat, mert én nő vagyok, ő meg nyomja a telefont addig halál nyugodtan. Néha jó lenne, ha besegítene mégiscsak sűrűbben a női munkákba, ha már én is mentem vele betonozni, meg hasonlókat. Nekem ez a gáz. Nem vagyok én sem köteles mindent megcsinálni, besokallok aztán nem érdekel majd semmi.
2015. okt. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
93%

Nem hiszem, hogy manapság az lenne a fő ismérve egy házasságnak, hogy a nő főz, a férfi meg csinálja a férfidolgokat (gondolom ezek a két évente egyszer elromlott zárak és vécétartályok megjavítása lenne, ha háztartás mindennapos gondjaival szemben).

Szeretek főzni, és tudok is, de amikor olyanok voltak a körülményeim, én is rendeltem. Egyébként meg minden férjem tudott főzni. Az első exem jobban főzött, mint én, tőle tanultam, a második exem pedig sok ételt jobban készít el. Ma például egy hihetetlenül finom pörköltet ettem nála vendégségben.

Ja, és azért kellett meglátogatnom, hogy feltöltsem a fűtésrendszert. Hát ennyit a klasszikus férfi, kontra női munkákról.

2015. okt. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:
Dolgozok napi 10-12 órát a munkahelyemen, Kertes házban élek. Autót szerelek, betonozok, gondozom az udvart, falazok, festek, a házban takarítok, és még mosok is a páromra is. Ő meg kijelenti, hogy márpedig nem fog főzni.
2015. okt. 2. 00:00
 7/58 anonim ***** válasza:
81%
Csaba, akkor a párod megfogta egy félisten lábát :)
2015. okt. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
93%
Amíg egyetemista voltam minden nap főztem, aztán elkezdtem 8 órában dolgozni, még akkor is működött a dolog. Jelenleg 12 órázok hétfőtől péntekig, szombaton pedig 24. Vasárnap pihenő nap, ami alvással telik és a párommal vagyok. Nem fogom a minimális szabadidőm főzéssel tölteni.
2015. okt. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
79%

Ha van pénz akkor egyszerűbb ha rendel kaját vagy akármi... nem értem minek kéne főznie? Rengeteg idő elmegy rá feleslegesen. Szerintem érthető ha valakinek ehhez semmi kedve.

Nekem a barátom is utálja ha órákig állok a konyhában és sík ideg vagyok közbe, mert leég valami vagy elsózom. Utálok én is főzni, max kényszerből teszem.

De ha ti ennyire nem értetek egyet, már arra gondolsz hogy a családalapítás nem fog vele menni emiatt akkor semmi értelme együtt lennetek. Vannak nők akik szeretnek főzni, mosni, takarítani, háziasak, nőiesek. Ha neked olyan kell olyat válassz.

2015. okt. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 Fish1 ***** válasza:
92%
Ha nem szeret főzni, ne erőltesd rá, mert amit kényszerből csinál valaki az olyan is lesz...
2015. okt. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!