Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova mehetek továbbtanulni...

Hova mehetek továbbtanulni ezekkel a tárgyakkal, lehetőségekkel?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni és bár az elképzelésem megvan nagyjából, mégis jól jönnének a tippek, tanácsok. Érettségi tárgyaim szerintem a matek emelt, történelem, magyar és 2 nyelv. Azért választanék 2 nyelvet, mert az egyiket nagyon régóta tanulom (angol), másikhoz pedig megvan az érzékem, nagyon jól megy. Félévi és évvégi jegyeim 5ösök, 4es ritkán csúszik be. Gazdasági irányba tanulnék tovább (gazd. menedzsment / pénzügy számvitel / alkalmazott közgazdász), de oda általában 450+ pont kell államira, és ha esetleg kevesebbet érnék el, szükség lenne pár alternatívára is. Szóval az a kérdésem, hogy hova tudok ilyen tárgyakkal továbbmenni, mik a lehetőségeim? :D

2016. júl. 26. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha megvan, hogy gazdasági irány, akkor mi a kérdés? Azokat a bizonyos gazdasági irányos szakokat rakosgasd valamilyen sorrendbe, amik szóba jöhetnek, és kész, nem? Vagy mondjuk lehetnél matektanár, ha már matek emelt, abból úgyis hiány van és lesz is. Ilyen ötletekre gondolsz?
2016. júl. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

info ra 280pont kell

vágod a matekot, akkor meg lehet csinálni, és változatosabb, nagyobb kihívás, mint a könyvelés

2016. júl. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: Igen hasonló ötletekre gondolok:) Az általam említett szakoknál a ponthatár elég hasonló volt eddig, általában 445 és 465 pont között, szóval ha elérem ezt a határt akkor nincs probléma, valamelyikre felvesznek. Engem az bosszant ha véletlenül elrontok valami és mondjuk 430 alá esek, ami szintén nem rossz, csak akkor az előbb említett szakok valószínűleg nem lesznek meg államin. Szóval én inkább B tervet keresek mint A-t:)) 2. válaszoló: Jó ötletnek hangzik amit mondtál, az említett tárgyaim elegendőek a követelményekhez vagy informatika is kéne?
2016. júl. 26. 22:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Bármit ír erre válasznak bárki, el fogod hinni neki anélkül, hogy utánanéznél? Remélem, nem. Ha meg úgyis utána fogsz nézni, akkor mi értelme megkérdezni? felvi.hu, annak higgy, ne a kósza hozzászólóknak!
2016. júl. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

az alkalmazott közgazdász egyenes út a közmunkába. A többivel könyvelő lehetsz, ha önszorgalomból megtanulod, a magas ponthatár semmit nem jelent.

Az infót, meg ha be se fejezed, de magadtól foglalkozol programozással pesten gyorsan találsz munkát.

A haszontalan tárgyakból 5-ösnek lenni nem nagy dicsősség.

2016. júl. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

csak a mai termés:

állástalan közgazdász:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__79755..

2016. júl. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Természetesen folyamatosan böngészem én is a felvi.hu-t, csak kíváncsi voltam mások véleményére is, ezért írtam a kérdést. Elhelyezkedésről pedig annyit, hogy rengeteg helyen, rengeteg véleményt olvastam. Valaki szerint közgazász diplomával könnyű elhelyezkedni, valaki szerint nem, de majdnem az összes szakkal kapcsolatban voltak pozitív és negatív hangok is. De mindent próbálok azért figyelembe venni, hogy a végén megfelelő döntést hozzak.
2016. júl. 27. 13:40
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Közgazdászként könnyű elhelyezkedni ha nem szar egyetemen végzed. Amit belinkelt az egyik válaszoló, ott a kérdező még angolul sem tud, könyörgöm. Nyelvismeret nélkül ma már így diplomát sem kaphatna. Egy mérnök is munkanélküli lesz angoltudás nélkül. Egy programozó is. Menj normális egyetemre, beszélj legalább egy nyelvet a sajátodon kívül, és ne legyél béna. Kb. ennyi a diplomás lét titka. Könyvelőnek nem diplomások mennek, aki azt állítja, fogalma sincs miről beszél.


A feltett kérdésre válaszolva, ajánlanám neked a gazdinfót, ha érdekel. Mester nélkül is elég komoly ismereteket ad, és lesznek gazdasági, illetve infós tàrgyaid is. Idén BCE-n jóval 400 pont alatti volt oda ponthatár. Vállatok IT rendszereivel foglalkoznak, és abban elég jók.

2016. júl. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14%

aki azt hiszi, hogy egy diplomával felsőbbrendű és kinyílnak előtte az ajtók, úgy, hogy konkrétan semmihez se ért az buta.

Most arról vitatkozunk, hogy a közgazdász milyen szakmához ért? Mondj egy szakmát, 2016-ban az internet korában elvárható lenne.

gazdinfó ugyanolyan büfészak, mert nem fog tudni könyvelni se, se az infóhoz nem ért.

Rendszergazdának hívják a számítógép karbantartókat és semmi köze a pénzügyhöz és igen, ez sem diplomához kötött, mint a könyvelés.

Csak az a baj, hogy egy vállalatnak ezek kellenek és nincsennek titkos szakmák, amikre a gazdasági egyetemek felkészítenek.

Egy multinál már van egy működő cég, és eszükbe sincs a magyar oktatástól várni a képzett embereket.

Tudom, hogy nagyon fiatalokkal vitatkozok, de ha egy szak honlapján nincs ott, hogy milyen szakmára tanít meg, akkor nem fantáziálni kell és összekötni a gazdaság gazdagság szavakat, hanem beismerni, hogy az egy büfészak.

2016. júl. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

"aki azt hiszi, hogy egy diplomával felsőbbrendű és kinyílnak előtte az ajtók, úgy, hogy konkrétan semmihez se ért az buta"


Így igaz, erre reflektáltam én is az előző hozzászólásomban.


"Most arról vitatkozunk, hogy a közgazdász milyen szakmához ért? Mondj egy szakmát, 2016-ban az internet korában elvárható lenne. "


Marketing, pénzügy, kontrolling, menedzsment, szervezés, logisztika, elemzés stb.


"gazdinfó ugyanolyan büfészak, mert nem fog tudni könyvelni se, se az infóhoz nem ért.

Rendszergazdának hívják a számítógép karbantartókat és semmi köze a pénzügyhöz és igen, ez sem diplomához kötött, mint a könyvelés."


Ok. Te tényleg nem tudod miről beszélsz. Nem "számítógép-karbantartók" lesznek a gazdinfósok. A vállalatirányítási rendszerek felépítése NEM rendszergazda feladat, akárcsak a vállalati giga-adatbázisokkal való foglalkozás sem. Ehhez kellenek adatbázis/SQL/hálózati ismeretek .


Az a baj, hogy nyilvánvalóan nem vagy közgazdász (se diplomás), és néha kijön egy ilyen cikk, mint ez [link] és ezen felhúzod magad. Érthető. Bármilyen gazdasági egyetem honlapjára felmész, és ott a szakleírásokat elolvasod, az is ott van, hogy milyen pozíciókra készít fel az adott szak. De elég a felvi-ig elmenned, ott is megvannak ugyanezek az infók.

2016. júl. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!