Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idegen nyelvi követelményeknél...

Idegen nyelvi követelményeknél mit jelent ez pontosan?

Figyelt kérdés

Tehát szakleírásnál van az hogy: "Idegen nyelvi követelmények: Az alapfokozat megszerzéséhez legalább egy idegen nyelvből államilag elismert középfokú (B2) komplex típusú, a képzési területnek megfelelő szaknyelvi vagy államilag elismert felsőfokú (C1) komplex típusú általános nyelvvizsga vagy ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges."


Ez azt jelenti hogy ha emelt érettségit teszek az adott nyelvből akkor nem szükséges a nyelvvizsga?


Fontos lenne, igaz még van 9 hónapom, de ha számít az emelt angol akkor nem költök külön nyelvvizsgára.



2016. júl. 30. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem azt jelenti, mivel az emelt nyelvi érettségi középfokú általános nyelvvizsgának felel meg, az idézett követelmény meg középfokú szaknyelvit vagy általános felsőfokút ír elő.
2016. júl. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor miaz hogy: "vagy államilag elismert felsőfokú (C1) komplex típusú általános nyelvvizsga vagy ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány"


Ezt nem értem, miért írják oda hogy vele egyenértékű érettségi, ha nincs vele egyenértékű érettségi?

2016. júl. 30. 18:28
 3/8 anonim ***** válasza:
A kéttannylevű iskolákban, ahol angol nyelven is folyik az oktatás, ott ha bizonyos számú tantárgyból (nem tudom a pontos számot) angol nyelven érettségizel, akkor jár érte felsőfokú. Se sima gimiben az emelt érettségivel max közepet szerezhetsz.
2016. júl. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja persze nem csak angolra vonatkozik, amit írtam.
2016. júl. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem köszi szépen! Akkor úgy látszik maradok a középfokú érettséginél, és mellé nyelv vizsgázok. :D
2016. júl. 30. 19:20
 6/8 anonim ***** válasza:

"államilag elismert felsőfokú (C1) komplex típusú általános nyelvvizsga vagy ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél"

Nyelvszakos tanári diploma felel meg felsőfokú általános nyelvvizsgának.

Előző válaszolónak igaza van, bár én úgy tudom, semmilyen középiskolában (kéttannyelvűben sem) lehet emelt érettségivel sem felsőfokú nyelvvizsgát szerezni.

2016. júl. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Emelt érettségivel nem is, de ha legalább 3 tantárgyból angolul érettségizel akkor igen.
2016. júl. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyik egyetemi evfolyamtarsam oroszajku, kint is erettsegizett, ha jol emlekszem, ezt is beszamitottak nyelvvizsganak (bar nem hiszem, hogy barmi problemat okozott volna neki levizsgazni).
2016. júl. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!