Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középsuliban rossz tanuló...

Középsuliban rossz tanuló voltam, sosem voltam valami okos. De egyetemre szeretnék menni. Mit gondoltok lehetséges? Elérhető cél?

Figyelt kérdés

sosem voltam jó tanuló, sem általános iskolában, sem középiskolában... humán tantárgyakból is 3-as, - 4es voltam, reál tantárgyakból legjobb esetben 3-as, de sokszor egész júniusig mindig azon voltam ,hogy ne bukjak meg.. sosem buktam, de mindig közel voltam hozzá.

Igaz nem voltam szorgalmas.. Sok minden történt velem főleg 15-18 éves korom környékén, nehéz időszakon mentem át, és nem is érdekelt már semmi, sem a tanulás, sem a célok, sem az élet.. semmi.. ezért nem is foglalkoztatott a továbbtanulás..

Most itt vagyok 20 évesen. Egy gyárban dolgozom. Ugyan meglett az érettségim, de nem szín kettes.. csak a töri lett 3-as.. Arra az elhatározásra jutottam, hogy amíg dolgozom, készülök 2 tantárgyból érettségire. Emelt érettségire. Töriből és Angolból... Mert most már észhez kaptam és szeretnék egyetemre menni... Az a tervem ,hogy legkésőbb 23 évesen elkezdem.

Beszélek még egy-két volt tanárral, eddig bárkinek is mondtam a célom, mind hülyeségnek tartják, mert szerintük nem menne, szerintük nem sikerülhet nekem az emelt érettségi... Ti mit gondoltok? Elég szorgalommal, elszántsággal sikerülhet, annak ellenére, hogy "hülye vagyok"?



2016. aug. 4. 14:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Töriből, matekból többször majdnem megbuktam gimiben, most jelesekkel viszem mind2 tárgyat osztatlan tanárin. Ennyit erről. Nem a tantervvel van itt a baj, hanem azzal, hogy olyan emberek is erre a pályára mennek, akiket nemhogy gyerekek közé, de egyáltalán, emberek közé se engednék. Lehet már nem aktuális a kérdés, de nem szabad a negatívhangokra hallgatni, soha.
2021. jún. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!