Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyésznek, vegyészmérnöknek,...

Vegyésznek, vegyészmérnöknek, gyógyszerésznek, tanárnak vagy minek menjek? Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval.... :D Kicsit különös lehet a kérdés és a megfogalmazás, de igazából csak annyi a dolgok lényege hogy bizonytalan vagyok :/ Nagyon-nagyon sok minden érdekel, amikor elhatározok valamit, akkor azt véghez is viszem (jobbára :D)

Folytatásképpen mindenképp meg kell említenem, hogy még viszonylag fiatal vagyok, de (szerintem) a céljaink kitűzését nem kezdhetjük elég korán, mert a megvalósítás rengeteg időt emészt fel, és abból nincs vesztegetni valónk :) Tehát!... nyolcadikban (így év elején, hirtelen) elkezdett érdekelni a kémia, ezért (ahogy korábban írtam) a matek mellett persze (ami már elsős korom óta érdekel) arra kezdtem koncentrálni (persze a színötös átlagot megpróbáltam fenntartani mindenből ;)) és a felvételimre persze :D Szóval elsőnek jelöltem egy jó nevű gimnázium kémia szakát, ahová felvettek. :D Még év végéig nyertem versenyeket matekból, és kezdett foglalkoztatni, így nyár második felének derekán, hogy mégis, minek készüljek a gimnáziumból? Mert kémia+matek .... azaz sok mindent kiadhat a gép :D (a fizika-matek szakot azért nem jelöltem mert a fizika nem nagy kedvenc-bár ki tudja?- :D) Szerintetek melyiket válasszam, persze utánaolvastam mindnek, tanárként matekot akarnék tanítani gimnáziumban, vagy előadóként egyetemen is akár, a vegyész úgy tudom, a kémiát elméleti szinten mélyíti el jobban, laborban dolgozik, a vegyészmérnök ipari méretben vitelez ki, menedzsmentet, gépészetet tanul, kell nyelvvizsga, stb. Olyat is hallottam, hogy utóbbi ugyanannyi kémiát tanul, és a laborban is megállhatja a helyét, miközben a vegyész nem tudná felügyelni az ipari folyamatokat :/ (Nem vagyok túl tájékozott, ha ez eddig nem szúrt volna szemet, azért megemlítem:D) Bevallom, a gyógyszerésznek nem néztem utána nagyon, de az is érdekelne, a gyógyszeripar a vegyészmérnöki esetében is :D Na a kérdésem az lenne viszont, hogy mely egyetemeken lehetne tanulni az alábbi szakmákat, hol érdemes, esetleg melyikkel éri meg jobban elhelyezkedni, külföldön akár, miből kell emeltezni az egyetemre, melyikhez kell nyelvvizsga, és khmm.... esetleg, hogy hozzávetőleges viszonyításban melyik keres jobban, melyik enged több szabadidőt, melyik nem, stb. :D Bocsánat a kisregényért, és ha hülyeségeket írtam, csak ez most (így derült égből villámcsapásként) nagyon elkezdett foglalkoztatni, végül is, kit ne foglalkoztatna a pályaválasztás? :) Kösz, hogy végigolvastad, pláne ha még válaszolsz is :D



2016. aug. 6. 00:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
16%
szerintem legyel juhokat terelo vadasz
2016. aug. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Értelmes, éretten gondolkodó nebulónak tűnsz, így a kérdésed alapján.

Én a Pannon Egyetemen tanulok vegyészmérnöknek (egyelőre alapszakon). Az érdeklődésem miatt egyáltalán nem bántam meg, sőt, pozitívan csalódtam, pedig veled ellentétben, én érettségi környékén sem voltam biztos benne, hogy mivel is akarok foglalkozni. Ez azért is nagy mázli, mert a fizikáért egyáltalán nem rajongtam - ami még egy vegyészmérnök szakon sem egészséges! - de itt az egyetemen nagyon megszerettem: szerencsémre, hiszen akad is belőle rendesen ezen a szakon. (Bár értelemszerűen nem annyi, mint mondjuk a gépészeknél, vagy a mechatrósoknál.)

Egy dolog miatt bántam meg picit a választásomat: az pedig az elhelyezkedés. Amint azt mondtam, az egyetem alatt megszerettem nagyon a fizikát, és így visszatekintve már bánom, hogy nem inkább gépésznek mentem, mert bár az egy picikét kevésbé érdekelne, mint a vegyészmérnökség, a szakma SOKKAL keresettebb, és a fizetések is lényegesen magasabbak. A gépészek akár a dupláját, tripláját is kereshetik egy átlagos mesterszakos végzettségű vegyészmérnök fizetésének.

Számomra ez elég kompenzáció lenne pl. arra, hogy nem foglalkozhatnék vegyipari eljárásokkal, vagy szerves kémiával, cserébe géprajzzal kéne cumiznom, stb. :D (És nekem senki ne mondja, hogy a bérezés nem számít.)

Ahogy azt már páran írták előttem, a vegyész/vegyészmérnök szakmák mára telítettek, ha tetszik, ha nem. Sokkal inkább, mint 15-25 éve voltak. A gyógyszerészt sajnos nem tudom. Én arról a frontról többnyire jó dolgokat hallok, de ami azt illeti, a vegyészmérnök szakmát is mindenki úgy áldotta, hogy "jajjmekkorahiányszakma", aztán a francokat az, szóval kezeld fenntartásokkal a pletykákat!

Konklúzió: az általad felsorolt szakmákból a vegyészmérnök és a gyógyszerész a legjobbak: keresettebbek, (és átfogóbbak) mint a vegyész szakma. Ezen szakmákról egész jó képet alkottál: az utóbbi csak laborban dolgozik, vagy tanárként, és nem tudja ellátni a vegyészmérnöki feladatokat (ipari tervezés, optimalizálás, management, géptani ismeretek használata, stb.), de fordítva már működik a dolog. Tanárnak szerintem csak akkor menj, ha elhivatottan is az akarsz lenni - a legszebb szakma, de nem mindenki ért a tanításhoz, és sajnos nem is becsüli meg őket ez az ország :(

A te helyedben én elgondolkoznék a gépészmérnök, illetve a programozói szakokon, bár ez lehet, csak az én heppem. Jobban fizetettek, és bár kémiával nem foglalkoznak, biztosan lesz egy jól fizető állásod, ha végzel. Ha a matek megy, akkor ennek a két szaknak is mennie kéne, szerintem... Ha viszont csak az érdeklődésed vezérel, akkor vegyészmérnök.

2016. okt. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy végül mit választottál?
2023. márc. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!