Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két egyetemen fogok tanulni...

Két egyetemen fogok tanulni egyszerre, hogy lenne megoldható?

Figyelt kérdés
Felvettek jogra, államira, így lehetőségem volt egy fizetős szakra is jelentkezni, ezért egy pótfelvételin jelentkeztem a gazdálkodás és menedzsment szakra egy másik suliba, oda is felvettek csak ugye fizetősre. A jogot mindenképp nappalin szeretném elvégezni, és jelenleg még a gazdálkodás és menedzsmenten is nappalisnak vagyok beírva, szerintetek meg tudom oldani úgy az órarendem, hogy mindkettőn nappalin tudjak tanulni? Azt szeretném a legjobban, de végső esetben átmegyek levelezőre..

2016. aug. 11. 11:37
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Erre a pótfelvételire nem a felvin kellett jelentkezni, hanem a metropolitanen keresztül. Én elmondtam nekik mindent az elbeszélgetés alatt, és azt mondták nem látják semmi akadályát, hogy náluk is elkezdjem az egyetemet.
2016. aug. 11. 13:02
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Aha, de akkor milyen végzettséget ad ez a végén?
2016. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Megszerezhető végzettség: Közgazdász gazdálkodási és menedzsment szakon


Ugyanazt végezettséget kapom mint a többiek, mintha oda jelentkeztem volna elsőnek és oda vesznek fel. Azt mondták az első szemeszterben még a CECOS tanulójaként vagyok bejelentve, ahogy a többiek is, ez valami angol egyetem itt (cecos london college), és utána át kell jelentkeznem az ő egyetemükre. De ettől függetlenül az ő tandíjukat fizetem, az ő egyetemükre járok stb. Ezt ma mondták el telefonon. Az egyik barátnőm ugyanígy jelentkezett hozzájuk tavaly, csak ő ugye nem két szakot kezdett el egyszerre. Csak még mindig nem tudom megoldható-e, hogy mindkét szakon nappalis vagyok az órarend miatt...

2016. aug. 11. 13:18
 14/22 anonim ***** válasza:
79%

A Metropolitan híres a szabályok kijátszásáról, szóval ezen meg se lepődök..


Csak 1 kérdés: Bírni fogod? A jog alapból húzós.

2016. aug. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%
Jogra államira? 450 vagy 460 pont felett vagy? és ezek után egy 280 pontos fizetősre is beadod... ami már 300? Hát itt valami nem oké:)
2016. aug. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs
2016. aug. 12. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Ahova pótfelvételire lehet jelentkezni azok nem arról híresek hogy maximális pontot várnak el :D
2016. aug. 12. 16:24
 18/22 A kérdező kommentje:
Lehetőségem van még egy szakon tanulni, ami fizetős, és én ezt szeretném kihasználni, szimplán ennyi van a háttérben, ez szerintem nem olyan nagy bűn, amibe bele kéne kötni, tanulni akarok, lediplomázni, hogy később el tudjak helyezkedni. Egyébként a jog mellett szerintem logikus is, hogy nem a legjobb egyetemre akarok bejutni, amikre be se lehet, mert nincs pótfelvételi a gazdálkodás és menedzsment szakon, persze megértem azokat is akik másképp látják, de nekem így jó. Annak az információknak természetesen örülök és hasznosnak is találom akiktől megtudtam, hogy szabályellenes ez a dolog, ennek ellenére nem tervezek változtatni, hiszen az egyetem nem ellenezte, én pedig alaposan nem egyszer átgondoltam ezt a 'két szak' opciót, de a lényeg, hogy szerettem volna véleményeket arról, hogy mennyire megoldható két szakot nappalin elvégezni egyszerre de erről semmit se tudtam meg..
2016. aug. 12. 16:36
 19/22 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy jövőre elkezdhetnéd ugyanezt a szakot egy rendes egyetemen államin is a jog mellett?
2016. aug. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#19 Ha két állami szakon van, akkor nem fogynak duplán az állami félévei? Mintha ilyesmire emlékeznék.
2016. aug. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!