Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire menjek orvos laboratorium...

Mire menjek orvos laboratoriumi és képalkotói analítikusra vagy gyógyszerész szak?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire nehezek de én mindenképp el akarok élni valamilyen doktori címet ha kell akkor az "oléka" után is tovább mennék a doktoriért.

Tehát melyik a nehezebb és hogy lehet velük elhelyezkedni?


2016. aug. 13. 19:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindkettővel el lehet helyezkedni, OLKDA-n szairánytól függ hogy hol (labor, kórház, stb.), de gyógyszerészként is van több opció is, nem csak a gyógyszertár. Az OLKDA sem könnyű, viszont a gyógyszerészet nehezebb, adnak is érte rögtön a végzés után doktori címet - ki is hullanak addig sokan, pedig bekerülni sem egyszerű. OLKDA-n a felvételi ponthatár is alacsonyabb, ha van egy kis szorgalmad, el is lehet végezni, utána lehet menni mesterképzésre, utána doktori iskolába, ez legalább olyan 8 évet jelent.

Viszont ez az "mindenképp el akarok érni valamilyen doktori címet" nem igazán szimpatikus hozzáállás, én a helyedben végiggondolnám, hogy mit is akarok csinálni egész életemben. Oké, hogy ezt tizenévesen nem könnyű megtenni, de egy ilyen erős kijelentés mellett illene. Vagy mindegy, csak doktor legyél?

2016. aug. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!