Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi szakokról? (Rekreáció és egészségfejlesztés, Humánkineziológia, Sportszervező, Testnevelő-edző) 18/F

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén megváltoztak a továbbtanulási szándékaim így jövőre újra felvételizek. Ezen szakok amelyek felkeltették érdeklődésemet.

Legfőképp a Rekreációs illetve Sportszervezői szakirány.

Utána olvastam és sokak valóban nehézkes, majdnem hogy szinte lehetetlen elhelyezkedéssel szembesültek a diploma megszerzése után, azonban sokak véleménye szerint, hamarosan hazánkban is befog lendülni a kereslet ezen szakemberek után.

Alapvetően mint maga a sport nagyon is érdekel az egészséges életmód és táplálkozásról is szívesebben tanulnék bővebben, illetve a rehabilitációs folyamatok és életmódváltási tanácsok adása más, erre szoruló embereknek.

Testnevelő-edző talán azért áll távolabb tőlem, mert habár a sport végigkísérte egész gyerekkorom, azonban nagy része nem a versenyszerű sportolásról szólt.

Szívesen fogadom bárki véleményét nemtől és kortól függetlenül.



2016. aug. 22. 00:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én az első hárommal nagyon óvatos lennék a helyedben. Belegondoltál már, hogy mit fejleszt az egészségfejlesztő? Vagy mit szervez a sportszervező? Igen, bizonyos számú emberre itt is szükség van, de ez egy nagyon vékony réteg, az elhelyezkedéshez pedig egy jó nagy adag szerencse is kell. Ha a sporttal szeretnél foglalkozni, én a testnevelő/edzőt választanám. Ezzel a képesítéssel dolgozhatsz mind magánban, versenyszerű sportolókkal, mind pedig közintézményekben. Sőt, én úgy gondolom, hogy az egyetem elkezdése után ha meggondolod magad, erről a szakról van átjárás a másik háromra, míg fordítva szerintem jóval nehezebb a dolgod.

Ezek praktikussági szempontok voltak, az én magánvéleményem. Engem is érdekelt/érdekel ez az irány. De ezektől függetlenül szerintem azt válaszd, ami a leginkább érdekel - ha kimagaslóan teljesítesz valahol, az meghozza majd a várt eredményt :)

2016. aug. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!