Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi van abban az esetben, ha...

Mi van abban az esetben, ha valaki passziváltat két félévet, de végül mégsem kezdi el az egyetemet?

Figyelt kérdés
Államilag támogatott képzés esetében van valamilyen következménye?
2016. aug. 28. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal nincsen.
2016. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 lio77 ***** válasza:
Szerintem a legtöbb helyen nem is lehetséges hogy első két félév már passzív legyen.1 félév után már igen.
2016. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs kovetkezmenye. De a kettesnek igaza van, csak kulonos meltanylast igenylo indokkal tudsz passzivaltatni. Azt fogjak mondani egyeb esetben, hogy ne iratkozz be es jovore felvetelizz ujra.
2016. aug. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igenis vannak olyan egyetemek, ahol van erre lehetőség. Pl. Károli... (Nem kell indokolni sem, Neptunon keresztül bejelölöd az adott félévre, hogy passzív, és kész.)
2016. aug. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amúgy csak tanácsolni tudom, hogy tényleg ne passziváltass. Csak feleslegesen használod el az államilag finanszírozott féléveidet. Inkább ne iratkozz be, és add be újra a felvételit jövőre. Ha idén magasan túlszárnyaltad a ponthatárt, akkor nincs félni valód (ha viszont idén is rezgett a léc a felvételinél, akkor értem, hogy miért passziváltatnál... ellenkező esetben nincs értelme... ráadásul a diplomába is bekerül, hogy nem adott időben végezted el - pl egy 3 éves képzésnél 2016-2020)
2016. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Foszk-os képzésre jelentkeztem,tehát ez 2éves. A ponthatárral nincs baj,bőven több van mint kellett volna.


viszont:jelenleg okj-s tanfolyamot csinálok,ami májusban végetér. Külföldön keresik az idősgondozókat,én pedig ilyen szakmát tanulok. Itthon viszont elég rossz a helyzet,tehát sajnos az anyagi oldalt is figyelbe kell vennem. Ezért gondoltam,hogyha eltudnék helyezkedni külföldön,akkor most nem kezdeném el passziv félévek után az egyetemet. Ha nem sikerül elhelyezkedni sehogyan sem,max akkor.

2016. aug. 29. 13:33
 7/10 A kérdező kommentje:

59. Mennyi alkalommal vehetem igénybe a passzív félévet?Az egybefüggő szüneteltetés időtartama nem lehet több mint két félév. A hallgató két alkalommal élhet a szüneteltetés lehetőségével, mely szabályt úgy kell értelmezni, hogy egy alkalomnak minősül az az eset, ha a hallgató passzív félévet iktat be két egymást követő félévben. Az első szüneteltetésre – főszabály szerint - csak az első félév sikeres teljesítése után kerülhet sor.


Böngésztem,akkor azt hiszem ez eldölt...:)

Nem fog menni.

2016. aug. 29. 15:13
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Akkor a te egyetemeden valóban nem, viszont hátha valaki később idetéved, ne olvasson hibás infót: a passzív félévet nem vonják le az államilag támogatott félévekből.

Ellenben előnye van néhány: nem kell TB-t fizetni, vállalhatsz diákmunkát, stb...

2016. aug. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az szte-n levonják, és kétlem, hogy máshol nem így lenne.
2016. aug. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sorry, utána jártam, és mégsem számít bele... Ez esetben a hök-ünk kicsit átvágott ilyen téren.. Bocsi a téves infóért.
2016. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!