Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után merre tovább?

Érettségi után merre tovább?

Figyelt kérdés

Üdv!


Elkezdődött a suli, idén érettségizek, szóval itt az ideje ténylegesen eldöntenem, hogy merre tovább ezután.. A probléma az, hogy ötletem sincs


17 éves fiú vagyok, nincs semmi álom munkám, nem is vágyok nagyra, tanulmányok terén se orientálódok semerre, egyszerűen nem érdekel egyik tantárgy se. Alapból kevés munkát ismerek, így nem vagyok tisztában a lehetőségeimmel se.


Bár nem vagyok oda a tantárgyakért, mégis egy komoly és országszerte elismert gimnáziumba járok, humán tagozaton. Ráadásul az eredményeim is nagyon jók. Emiatt úgy néznek ki a dolgok, hogy történelemből emelt szintű érettségizek, viszont kezdenek kétségeim támadni efelől. Nem érdekel a töri se, nem tudom hova menjek tovább, nem is biztos, hogy kell az az emelt érettségi.. eddig abban a tudatban éltem, hogy kötelező egy tárgyból emelten érettségizni.. Na de ez nem olyan lényeges.


Ilyesmi munkát, hogy jogász, bölcsész, bíró, stb.. kizártnak tartok. Mindig is jobban szerettem a kétkezi munkát. Főleg a szerelést, elektronikai cuccokat, építést, és a többi... Kár, hogy általános után nem ilyesmire mentem tovább.


Tudnátok mondani ötleteket, hogy merre haladjak tovább? Nagyon ismeretlen nekem ez a téma, soha nem terveztem előre semmi nagy dolgot.


Fontosnak tartom megjegyezni, hogy olyan állást szeretnék a jövőben, ahol azt érezném, hogy megérte végigjárni legalább ezt a nehéz gimnáziumot, és nem fölöslegesen szenvedtem. Tehát nem például a sarki abc-be akarok menni eladónak, mert ahhoz bőven elég lett volna, valami könnyebb szakközépbe járni.



2016. szept. 1. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát,nekem elsőként a színész jutott az eszembe, ilyen farigcsálós dologból meg, hát nem tudom. Mondjuk tetőjavító? Az asszem az ács. Esetleg nemtom lovasoktató? Vagy varró? Fogalmam sincs nekem, milyen dolgok vannak még; esetleg szobafestő, meg ilyen szigetelés-izé? Vagy nemtom,nézz meg esetleg egy ilyen pályaválasztós tesztet.
2016. szept. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó néhány pályaválasztós teszten túl vagyok, mindegyik ugyanazokat ajánlatokat adta, egyik se jót. Olyan dolgokat ajánlanak, mint például fegyverkereskedés, amiről én eddig azt hittem, hogy illegális, vagy például tűzoltó, ami igazából tetszik, de kizárt, hogy átmennék az egészségügyi teszten, vagy ott vannak a szerelő, barkácsoló munkák, amikkel már nem tudok mit kezdeni, mivel gimnáziumba járok, nem szakiskolába.
2016. szept. 1. 22:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Mikor olvastam, hogy humán beállítottságú vagy rögtön a jogi irány jutott eszembe, de utána azt kizártad.

Én ajánlanám még neked a mérnök és info szakokat, ha nem állsz hadilábon a matekkal és a fizikával.

Tavaly én sem tudtam, hogy milyen szakon folytassam a tanulmányaim, mert egy tantárgy sem fogott meg annyira. (kivéve az angol, de anglisztikára nem szerettem volna menni).

Amit még tudnék neked tanácsolni, az az NKE Közigazgatás-szervező szak. Érdemes emelt törizni.

Sajnos nekem nem lett elég pontom tavaly, újra kellett érettségiznem, de szerencsére sikerült idén a felvételi.

Igazságügyi igazgatásira megyek a jogi karra. Tehát eltudok vele helyezkedni a rendőrségen, hivatalokban stb. :) Remélem segítettem. :) Ha esetleg további kérdéseid lennének nyugodtan írj privátot. :)

2016. szept. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, segítettél, köszi a választ:D

Lehet a mérnök dolgot választom, matekkal és fizikával nem állok hadilábon, fizikát még szeretem is.

2016. szept. 3. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!