Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék gyorsabban és...

Patricia918 kérdése:

Hogyan tudnék gyorsabban és hatékonyabban tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy hogyan lehet gyorsan, de hatékonyan tanulni?


13 éves vagyok, 7. osztályba járok.(évvesztes vagyok, nem buktam meg)

Reggel felkelek 6 óra körül, délután 4-ig iskolában vagyok, ott megcsinálom a házi feladatot tanulás felügyeleten. Hazajövök, és kb. 3 órát kell tanulnom, hogy másnapra fel tudjak mindenből készülni. Ezzel az a bajom, hogy nincs időm semmit csinálni, nem mehetek ki lovagolni, nem vihetem el a kutyámat sétálni.


A tanulás (szerintem) azért vesz ennyi időt igénybe nálam, mert először elolvasom az anyagot, aztán kiemelem a fontosabb részeket szövegkiemelővel, ez után leírom a legfontosabbakat egy papírra, és elkezdem olvasni és olvasni és olvasni, aztán egyszer csak elmondom papír nélkül. És ezt minden tantárgyból meg csinálom. Naponta 7 órám van, kedden 8.


Nagyon örülnék neki, ha írnátok nekem hatékonyabb tanulási tippeket.

Előre is köszönöm szépen!

Üdv.: Patricia918



2016. szept. 13. 21:02
 1/4 anonim válasza:
Szerintem csak a másnapra kellő házit csináld meg és úgy tanulj, hogy szakaszokra veszed a tananyagot. Először elolvasod az 1. szakaszt, majd felmondod.
2016. szept. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. szept. 16. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:

nem felvágni akarok, vagy ilyesmi, de én nem tanulok otthon. a tananyag nagyrészét az iskolában tanulom meg. nem tudom, hogy neked milyen tanáraid vannak, de én szerencsésnek mondhatom magam, mert olyan tanáraim vannak, akik órán megtanítják az anyagot. így mondjuk nem kell napról napra folyton otthon tanulnom, hanem mondjuk egy témazáró vagy dolgozat előtt átlapozom, elismétlem az addig tanultakat és csókolom.

persze ez könnyen hangzik, de a suliban órák alatt folyton figyelek, jegyzetelek, ami elég nehéz nem csak az egy órahossz szempontjából, hanem az órák mennyiségének szempontjából is. ajánlom neked is, hogy az iskolában tanulj, otthon meg már csak ismételj, házit oldj!

15/L

2016. szept. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Mind a kettőtöket zölddel jutalmazom.

Hétfőn ki fogom próbálni ezt a nagyon odafigyelős, jegyzetes dolgot. Nekem annyiból van szerencsém, hogy iskolában van minden nap 1 órám a házi feladat megoldására, mert busszal járok haza, és ezért még van időm. Délután 4 órára már itthon vagyok. Ha sikerül ez a 2 módszer, (1. és 2. válaszoló technikájának kombinálásával) remélhetőleg csak 30-45 perc lesz a tanulás másnapra. Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettetek!

2016. szept. 17. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!