Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 60%-os közép szintű magyar...

60%-os közép szintű magyar érettségiből hogyan lehene egy 90%-os emeltet összehozni?

Figyelt kérdés

Szeretem is, értem is a dokgokat, csak nem tanultunk olyan sokmindent a suliban,de magamtol fel akark készulni az emeltre.

Mivel kezdhetném a tanulást? Tanácsok?


2016. szept. 26. 10:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Én még csak nyelvből érettségiztem előrehozottan, ami ugye azért kicsit más, mint a magyar, de itt van pár tanács:

-az oktatas.hu-n keresd meg a korábbi magyar érettségiket és hetente 1-et tölts ki. Amit tudsz, azt javítsd ki magadnak a megoldókulcs alapján, amit nem (pl. fogalmazás), azt kérd meg a tanárodat, hogy nézze meg neked és adjon tanácsokat

-a tételeket mindenképp dolgozd ki jó előre és tanuld meg, ahogy csak tudod

-gyakorolj helyesírási feladatokat

-ha úgy érzed, hogy szükség van rá, akkor a korábbi érettségiken kívül külön gyakorold a verselemzést: keress régi füzetedből órai elemzést, amire már nem emlékszel, de ne olvasd el, hanem csak magadtól elemezd a verset, majd hasonlítsd össze az órai vázlattal

-magyar tanárom szerint emelten nagyon keményen pontoznak, szerintem keress anyagokat, amiket érettségin elfogadtak, hogy lásd milyen stílus az, ami általánosan elfogadott

2016. szept. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!