Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miert mennek egyetemre akiknek...

Miert mennek egyetemre akiknek budos a munka?

Figyelt kérdés

Ugyan kerem, nem vagyok agyoniskolazott ember, de latom mi folyik itthon (es a vilagban).


A kotelezo erettsegi utan megcsapja az emberek orrat a munka es jaj ez budos nem akarom es elmennek egyetemre/foiskolara. Ezek utan az 5 ( jo esetben ) azert hisztiznek mert tanulni kell meg zh meg minden, de kozben buliznak isznak meg a penzt szorjak mindenfele drogra fesztivalokra meg piara.


Nem mindenki, de jooo nagy resze a mai fiataloknak ezt csinalja. Miert?


Elmennek olyan szakra ami xart se er, szamvitel meg konyveles meg stb es arra vihetik ezzel hogy foallasu kavefozok lesznek, mindenki megy az orvosira mert milyen meno meg jol fizet, aztan a nagyresze otthagyja meg kibukik.


De ami a legfurcsabb nekem, hogy olyan seghulyek az elethez hogy mar faj. Ismetlem, nem mindenki de a joo nagy resze. Common Sense, ezt nem lehet egyetemmel szerezni, nincs is nekik.


Hogy lehet az, hogy en semmi tanultsaggal, sot semmi papirral olyan helyen dolgozok amit 1, tenyleg szeretek 2, a munkaltatok ertem versengenek 3, havi 500 korul keresek 4, megmondom a fonoknek ha vmi nem tetszik es meg csak azt se mondja hogy ki vag rugva 5, a munkam alatt is szabad ember vagyok.


Ezt nem nagyzolasbol mondom, de kerdem en, ha En, egy tanulatlan kobunko ilyet meg tud csinalni minden nelkul, akkor miert olyan hulye a fiaasag mai nagy resze, hogy ezt meg egyetemmel se tudja? Anno a konditeremben egy diplomas csaj pucolta a vecet.


Megertem, kina fax akar melozni, en biztos nem, de akkor ne verjuk mar ilyen nagy dobra. Jo hogy nem vernek mar meg amiert nem jarok egyetemre a birkakepzobe :D


X3 - Akinek nem inge nem veszi magara. Nem tartom magam nagyra, de jogom van masokat kritizalni mert magamban is meglatom a rosszat. Nem mellesleg ez egy kerdes akart amugy lenni csak kicsit elhuzodott a leiras. Koszontem a figyelmet, johetnek a valaszok. Szep estet!



2016. okt. 3. 00:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Áruld el már tényleg mit dolgozol mert nagyon kíváncsivá tettél sok embert :D , hozzáteszem vannak jó gondolatok az írásodban csak valahogy konkrétummal hitelesebb lennél (no offense) .
2016. okt. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Common sense-t magyarul nem ismered, hogy csak angolul vagy képes említeni?

Jó, amúgy tudjuk, hogy angliai vendégmunkás vagy, értelmes ember nem kever két nyelvet egy mondatban, főleg, ha összesen 5 szót tud felmutatni a tudásából. :D Erre azért nem kellene ennyire verned a nyálad.


Egyébként valóban van, aki azért megy egyetemre, mert büdös a munka és kényelmes neki, amíg anyuci-apuci eltartja, és tényleg van olyan is, aki egyetemi diplomával is maximum "főállású kávéfőző" lesz, de azért a többség (!) nem! Ja, és ehhez a megállapításhoz még csak nem is kell jó megfigyelőnek lenni. :D :D

Miért fáj az neked, ha valaki megteheti, hogy továbbtanul, mert mondjuk jól tanult középsuliban is, vagy a szüleinek nem teher további X éven át eltartani?

Neked is megvolt rá a lehetőséged, de te nem éltél vele. Ez a te döntésed volt, nem értem, miért kell ezen hőbörögni (és nem hőbölögni), ha annyira elégedett vagy a munkáddal és az életeddel? Tudod általában nem éppen azok szoktak így kötözködni, akiknek minden jól megy az életükben. :)

2016. okt. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Ha elolvasnad a valaszaimat is latnad hogy emlitetten "jozan paraszti esz"kent is, de a common sense sokkal jibban illik ra.


Es MO-n van a munkahelyem, hogy lennek mar vendegmunkas? :D Csak eltem kint egy darabig :)


Amugy ha tevedtem es a nagyresze az egyetemistaknak a tudas miatt megy oda, akkor elfogadom. Ezert is tettem fel a kerdest, es koszonom a valaszokat, kellemesen csalodtam :)

2016. okt. 3. 23:57
 24/28 A kérdező kommentje:
Elnezest a helyesirasi hibakert, telefonrol nehez regenyt irni :D
2016. okt. 3. 23:58
 25/28 anonim ***** válasza:
Ha most Mo-n élsz, akkor áruld már el, hogy mit csinálsz havi 500 ezerért? Azt nem volt nehéz kitalálni, hogy külföldön lehet annyit keresni, de Mo-n hol van bárki számára elérhető, szaktudást nem igénylő "laza" "állommunka"? Ezt így elég nehéz elhinni.
2016. okt. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
üdv az internet világában ahol mindenki az lehet aki akar :)
2016. okt. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Annyit dumálsz, hogy tuti valami tőzsdealkusz vagy biztosítási ügynök vagy.D
2016. okt. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
hat az "alommunka" relativ. Nekem az, mas mar utalja, van aki nem szereti csak a penzert csinalja. Annak eleg xar lehet.
2016. okt. 4. 19:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!