Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen foglalkozás illene...

Milyen foglalkozás illene hozzám? Hosszan lent

Figyelt kérdés

Mondhatni végső elkeseredésembem írok ide, mert évek óta gondolkozom már, hogy milyen irányba tanuljak tovább.:D (11.-es vagyok)

Svéd szakra fogok majd valószínűleg jelentkezni, mert a nyelvek nagyon érdekelnek, viszont emellett még szeretnék egy konkrét tudást igénylő, jól behatárolható szakon/szakmát tanulni.

Kedvenc tantárgyaim a töri, irodalom és az angol, de egy kicsit a földrajz is érdekel.

Egyébként vendéglátóipari suliba járok, de nem igazán szeretem.

Magamról csak annyit, hogy nem igazán szeretek középpontban lenni, vagy sokat beszélni, hangoskodni.

Valójában régóta érdekelnek a művészeti képzések is, de sajnos nem tudok rajzolni, festeni és (szerintem) a kézügyességem sem jó.

Ha elképzelem 10-15 év múlva magam, először is az jut eszembe, hogy valamilyen szellemi munkát végzek, vagy irodai vagy esetleg valamilyen laboratóriumi körülmények között.Nagyrészt inkább egyedül, de akár másokkal is, ha úgy adódik.Illetve azért az is fontos, hogy legyen előrelépési lehetőség, szeretnék egy karriert felépíteni.

Hú hát fogalmam sincs mit írhatnék még, de kérdezzetek nyugodtan.:D

Nagyon szépen köszönöm, ha végig olvastad!



2016. okt. 3. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyok tanár, pszichológus, szakértő, de még csak megadott adatok alapján számoló algoritmus sem, mégis tudok javasolni két dolgot:

1: menj munka közvetítőnek. Ők tisztában vannak az összes munkával, mégis inkább ezt csinálják. ( Ha nem esik le, ez egy 1000 éves vicc. )

2: töltsd ki a fekvő önismereti, avagy pályaorientációs tesztjét, ugyanis az a megáldottak alapján tanácsokat ad a továbbtanulással kapcsolatban. Lásd milyen segítőkész vagyok, még ki is kerestem és linket is adok:

[link]

2016. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de százszor kitöltöttem már ilyeneket, és nem sok értelmét látom, semmiben nem segített nekem.
2016. okt. 13. 15:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Leírtak alapján a közgazdász pályát javasolnám neked, ezen belül is a nemzetközi gazdálkodást (ha a matek nem okoz gondot). Ha tanulsz mellette svédül pedig remek lehetőségeid lesznek, karrier szempontjából pedig szerintem a közgazdász pálya biztosítja jelenleg a legjobb előrelépési lehetőségeket.
2016. okt. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sajnos a matek sosem volt az erősségem, és nem is szerettem.
2016. okt. 13. 19:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Töri-magyar-angol kombóval esetleg a jogi pálya is jó lehet neked.
2016. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen ezen már gondolkoztam én is.:)
2016. okt. 13. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!