Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi hallgatók, jogon végzette...

Jogi hallgatók, jogon végzettek! Milyen az egyetem (pesten)?

Figyelt kérdés

Sajnos még nem ástam magam bele mélyebben, de nagyon régóta eldöntöttem, hogy jogot akarok végezni.

Valószínűleg az önköltséges fog sikerülni csak..

Akik jogra járnak, tudnának pár tanácsot és tapasztalatot megosztani? Mennyire nehéz az első év? Mennyire nehéz elvégezni (5 éven belül)? Mit csináltatok miután elvégeztétek? Közben mennyi szabadidőtök volt a "szenvedés" mellett?

Tudom ez egyénfüggő, de személyes tapasztalatokra volnék kívàncsi. (Esetleg azt is elmondhatnátok, hogy középisolába hogyan tanultatok.)


2016. okt. 4. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Akartam válaszolni, de mivel odaírtad, hogy "pesten", ezért nem fogok.

Egy pécsi vagy szegedi jog pedig jóval többet ér mondjuk egy Károlinál.

2016. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én az elte jogi karára járok. Ha gondolod, írj privátot.
2016. okt. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első! Jobb is, ha nem válaszolsz, a kérdezőt holmi vidéki "csicskatudományi főiskolák" nem érdeklik, az ottani diploma wc papírnak se jó. Azért két dologra reagálnék. Szenvedés. Nos, igen. Ismerek joghallgatókat, sokat tanulnak, főleg vizsgaidőszakban, de azért elég sok buli belefér a szemeszterbe. Plusz nem egy ember csinálja meg levelezőn a jogot (bármely jogi egyetemen) heti 40 órás munka mellett. Aláírom, ezt tényleg nagyon kemény összehozni, de sokan meg tudják csinálni. Csak a miheztartás végett írom. A másik: ha jogász akarsz lenni, kicsit gyúrj még a helyesírásra. Ha nem tudod, milyen hibákról beszélek, akkor kicsit többet.
2016. okt. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#3 Jó nagy segg*fej vagy. Csodálkoznék, ha ilyen mentalitással kolléga lennél.


Üdv: egy ELTE-n végzett jogász

2016. okt. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!