Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mechatronikai mérnök, SZTE...

Tomoprof kérdése:

Mechatronikai mérnök, SZTE vagy OE?

Figyelt kérdés

Mechatro mérnöknek szeretnék felvételizni, de nem tudom eltalálni, hogy OE vagy SZTE legyen. SZTE-n az automatizálási szakirány jobban érdekelne, de egyszerűen neten semmilyen szubjektív véleményt nem találtam róla.

Esetleg valaki tudna véleményt mondani? Legalább annyit, hogy az iskola mennyire felszerelt, versenyképes, v milyenek a tanárok?

Előre is köszi!



2016. okt. 16. 18:29
 1/2 anonim válasza:
Én az OE Bánkit ajánlanám. Gépészként végeztem ott, elég húzós. Ugyan em BME-s agyonszívatós iskola, hanem normálisan követelnek a tanárok. Ha tanulsz, akkor időben elvégezhető, akár nappalin, akár levelezőn. Szerintem a "híre" is jobb valamivel, mint az SZTE-nek. Mondjuk az SZTE-t nem ismerem. Anyagtudomány, géprajz-gépelemek, forgácsolástechnológia alapjai, talán a mechanika is szórótárgyak a Bánkin, de sok tanulással, önszorgalommal elvégezhető. Tudom nem kimondottan a kérdésedre válaszoltam, de én ennyit tudtam hozzátenni a kérdésedhez.
2016. okt. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Még az előző vagyok. Az iskola jóformán csak addig számít, amíg ott tanulsz. A későbbiekben, ha már dolgozol, akkor a szakmádat úgyis megtanulod a megtanulod a munkahelyeden. A diploma "milyensége", hogy hol végeztél az pedig csak az első munkahelyeden lényeges. Későbbiekben a szakmai tudásodra lesz kíváncsi a munkáltatód. Persze az jó éréssel tölti el az embert, ha azt tudja mondani, hogy egy neves, színvonalas egyetemen/főiskolán tanult. :-) Érdemes az anyagi szempontokat és a későbbi munkalehetőségeket is mérlegelni a választásnál. (utazás, szállás, rezsi, jegyzetek, stb.)
2016. okt. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!