Minek tanuljak?

Figyelt kérdés
Érdekelnek a nyelvek,szeretem tanulni őket,ezenkívűl szeretem a matekot és a bioszt. Orvos nem akarok lenni,mert nem bírnám de szívesen foglalkoznék biosszal.Esetleg biomatematikus? És még egy kérdés,melyik érné meg jobban,egyetemre menni,vagy szakosodni valamire,szakmát tanulni(na,nem tudom megfogalmazni,de értitek mire gondolok,hogy pl mikor valaki egy gépészmérnöki iskolából jött és utána is gépészmérnöknek szakosodik)

2016. nov. 6. 19:39
 1/1 anonim válasza:

Ha egyetemre rész,a matek elég sok szakon jelen van,illetve az egyetemi szintű matek jóval nehezebb,ha emeltet tanultál,akkor több az esèlyed a teljesítésére. Így inkább nézz utána olyan szakoknak,ami a biológiához kapcsolódó. Persze,azért a szakválasztás függ attól is,hogy mennyi pontot tudsz szerezni,nagy befolyásoló.

Maga az egyetemi élet,miatt megéri egyetemre járni,teljesen más világ,mint amihez hozzászokott az ember. Egyszerűen nagyszerű! Csak nem minden esetben tudod befejezni a szakmát(pl.:sokan meggondolják magukat és ott hagyják,vagy átjelentkeznek,vagy kibúknak),és kapsz diplomát,illetve az alapképzés követően ajánlatos mesterre menni,ami plusz idő még. A szaktól függ,hogy mennyit kell tanulni,szóval azt nem lehet meghatározni,hogy mennyit is fogsz /kellene tanulni.

Míg azért OKJ-n fix időn- 1-2 év- befejezed,csak OKJ-s képzésekből kevesebb lehetőség van,mint egyetemen szakra való jelentkezést nézve.

A elhelyezkedést nézve pedig,majdnem kevès az eltérés. De sok szerencsét! Csináld azt,amit szívesen tanulnál/csinálnál!:)

2016. nov. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!