Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom eldönteni, hogy mit...

Nem tudom eldönteni, hogy mit kezdjek az életemmel érettségi után, és nincs senki aki segíteni tudna. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2017-ben érettségizek és egyszerűen fogalmam sincs mit csináljak utána. Úgy érzem nem akarok tovább tanulni, mert a tanulással már itt a gimnáziumban is problémáim adódtak. Ne azt értsétek ez alatt, hogy rosszak az osztályzataim, vagy buta lennék, csak egyszerűen utálok fölösleges dolgokat tanulni, sőt képtelen vagyok. Egyébként úgy gondolom, hogy egy jó eszű srác vagyok, csak kissé "lusta". De ettől függetlenül én is mint mindenki más sikeres szeretnék lenni, csak még nem tudom a módját. Tudnátok nekem valami érettségihez kötött szakmát ajánlani? Vagy valami ötletet mondanátok mit kéne magammal kezdeni?

#továbbtanulás #érettségi #szakma #érettségihez kötött szakmák
2016. nov. 21. 17:59
 1/7 anonim válasza:
keress olyan OKJ-s képzést, ami érdekel. Egy-két tantárg biztosan könnyebben megy, kevesebbet tanulod és mégis tudod. Valamilyen szakot még végezz el, mert sikeres nem lehetsz egy érettségivel sajnos.
2016. nov. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A látszerész szakmán sokat gondolkodtam, de nem tudom mennyire nehéz egy ilyen tanfolyamot elvégezni.
2016. nov. 21. 18:12
 3/7 anonim válasza:
megértem. viszont ebben az esetben is könnyebb egy tanfolyam, mintsem egyetem, főiskola elvégzése. Márpedig ahhoz, hogy jól élj, végzettségre van szükséged! :)
2016. nov. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem is rossz a látszerész
2016. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi lesz a választott érettségi tárgyad?
2016. dec. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Testnevelés
2016. dec. 30. 21:06
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem is végezz el egy olyan okj-s tanfolyamot ami valamennyire még érdekel is vagy menj el egy évet dolgozni és akkor meglátod hogy milyen jó dolog tanulni
2017. jan. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!